Uudis

Pealinnas on ümbertöötlemisse läinud veerand miljonit kasutatud maski

Mabin maskide kogumiskast.

Tallinnas on viie kuuga kasutatud maskide kogumiskastidesse kogutud ja seejärel ümbertöötlusesse suunatud kokku ligikaudu 250 000 kasutatud kirurgilist maski ja respiraatormaski.

„Kõigis kasutuskohtades on leidnud kinnitust, et inimesed viskavad maskid väga hea meelega kogumiskasti ja muud prügi maskikastidesse eriti ei kogune,“ ütles Tallinna koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik. „Mul on hea meel, et koolides on maskikastid suure rõõmuga ja edukalt kasutusele võetud. Koolides koguneb maske väiksemas koguses, kuid maskikastides on tõepoolest ainult kasutatud maskid.“

Tallinna erikujundusega maskide kogumiskastid on olnud kasutuses Tallinna ametiasutustes, suure külastatavusega avalikus ruumis, spordikeskustes, haridusasutustes, noortekeskustes, sotsiaalkeskustes, vaktsineerimiskeskustes, valimisjaoskondades, tervishoiuteenuste osutajate juures. Kokku kogutud maskid viiakse ümbertöötlusesse ja neist saab tooraine uutele plastmassist toodetele, nagu näiteks torud.

Juulist alates on sada Tallinna erikujundusega maskikasti olnud kasutusel kokku 105 kogumiskohas ja neid on tühjendatud kokku üle kahesaja korra. Kogumiskastidest veetakse maskid ümbertöötlemisele.

Suvekuudel kogunes kõige rohkem maske esimestest vaktsineerimiskeskustest Tondiraba jäähallis, Sõle spordikeskuses ja Kaja kultuurikeskuses. Nendest keskustest kogus Mabin kokku 5000 liitrit maske ehk ligikaudu kasutatud 25 000 maski.

Augustis kogunes maske arvestatavas koguses loomaaias, botaanikaaias, spordikeskustes ja tervishoiuteenuse osutajate juures. Oktoobris täitusid kiiresti valimisjaoskondadesse paigutatud maskikastid.

Mabin kogumiskaste paigutab ja tühjendab linnaga sõlmitud lepingu alusel ettevõte Hyperon OÜ.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.