Uudis

Pirukafestivalil kasutatud nõud leiavad kompostina kasutuse Pae pargis

Pae park Lasnamäel, kus festival toimub.Foto: Shutterstock

Tallinnas Lasnamäel asuvas Pae pargis pühapäeval toimuva Pirukafestivali külastajad saavad nautida maitsvaid küpsetisi ja mitmekesist kultuuriprogrammi. ning kasutatud biolagunevad nõud aga jõuavad hiljem Pae parki tagasi kompostina.

„Lasnamäe Pirukafestival on populaarne kogupere üritus ning arusaadavalt peame muuhulgas arvestama selle keskkonnamõjudega. Teeme koostööd ettevõttega Mixpack OÜ, kes hoolitseb selle eest, et festivali käigus kogutud kasutatud biolagunevad nõud jõuaks kompostina tagasi Pae parki ja kuluks ära siinsete lillede ja põõsaste väetisena,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Lasnamäe Pirukafestivalil pakub oma küpsetisi ligi 30 eraisikut ja ettevõtet. Pirukate ja teiste küpsetiste kõrval ootavad festivali külastajaid elav muusika ja geomatk. Lisaks toimub lasteetendus ning kohapeal tegutseb animaator.

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Samuti saab Pirukafestivali ajal ennast COVID-19 vastu vaktsineerida Qvalitase Arstikeskuse vaktsineerimisbussis. Eelnevalt registreerida pole selleks vaja. Pühapäeval Pae pargis toimuvale vaktsineerimisele paneb õla alla Selver ja esimesed 500 vaktsineeritavat saavad kingituseks viieeurose Selveri kinkekaardi.

Pirukafestival toimub pühapäeval kell 11-16 Pae pargis. Tegemist on kogu perele mõeldud alkoholivaba üritusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.