Uudis

Põder päästis kraavi kukkunud eaka naise

Foto: Shutterstock

Teisipäeva, 8. septembri hommikul Paide tehisjärve taga pikutanud ja jalutajale silma jäänud põder käivitas imena tunduva sündmuste ahela, mis viis ööpäeva metsas ekselnud ja nõrkenult kraavipõhja vajunud naise elusalt leidmiseni.

“Sellele põdrale võiks memme elu päästmise eest ordeni anda ja hulka head ninaesist,” ütles paidelane Marko Haug, kes teisipäeva hommikul kella kümne paiku läks Paide tehisjärve taha allikate poole jalutama ning märkas tee peal lamavat põtra rahulikult rohtu söömas, kirjutab Järva Teataja.

“Märkasin eemal tee peal suurt pruunikat kogu lamamas, vahel justkui pead pöörates. Raske oli aru saada, kas oli karu või põder. Mõlemat on sealkandis nähtud,” lausus ta.

Haug sõnas, et ta ei julgenud esialgu karu kahtluses edasi minna. Helistas loodusfotograaf Jan Vutile, et äkki on too ligiduses ja soovib pilti teha. Jan arvanud, et küllap too on ikka põder. “Hea oli, et ma fotoaparaati kaasa ei võtnud, muidu oleksin pika objektiiviga oma klõpsu ära teinud ja minema läinud,” ütles ta. “Tegin telefoniga pildi, aga põder on sellel näha tumepruuni täpina.”

“Mõtlesin, et lähen koju, võtan jalgratta ja fotoka ning tulen tagasi,” sõnas Haug. “Tunni pärast naastes täheldasin järve ääres toimetavaid politseinikke kedagi otsimas. Mõtlesin veel, et naljatan ja küsin, et ega põtra otsi. Hea, et ei küsinud.”

Kohas, kus enne puhkas põder, leidis Marko Haug eest Jan Vuti, kes tuli telefonikõnes osutatud kohta üle vaatama, kuid looma seal enam polnud. Üksnes lamamisase viitas suure uluki sealviibimisele.

“Mul olid meeled erksad ja vaatasin hoolega igat põõsast,” sõnas Vutt. “Põtra polnud enam kuskil. Paremat kätt tee kõrval võsastunud kraavi põhjast leidsin hoopis eksinud memme. Tal oli seljas must jope, peas kapuuts, jalas mustad püksid. Arvan, et niisama jalutades poleks ma teda märganud.”

Vuti selgitusel oli naine vajunud kraavi põhja, enda ümbert rohukamara mudaseks kraapinud, aga jõuvarud olid lõppenud. “Seal ta pikali kõveras lebas. Mul on praegu sellest raske rääkida,” sõnas Vutt.

Esmaspäeval ja teisipäeval kallas vihma ning õhutemperatuur oli kümne kraadi ringis. “Õnneks oli memmel seljas paksemat sorti jope, arvatavasti seetõttu ta nii kaua vastu pidas,” pakkus Haug.

Jan Vutt kutsus hädaabinumbrilt abi ning mehed juhatasid saabunud politseinikud ja kiirabitöötajad sündmuspaika. “Kõige uskumatum selle loo juures on see, et põder pikutas täpselt sama koha peal, kus memm kraavis lebas,” rääkis Haug. “Põder andis nagu märku või juhtis tähelepanu. Või oli memmel endal kõigekõrgema ees häid tegusid ette näidata, et lausa põder tema elu päästma saadeti ja loom ülejäänud seltskonna mobiliseeris.”

Paide politseijaoskonna piirkonnavanem Priit Söörd kinnitas, et teisipäeva hommikul kella kümne ajal tuli teade, et Paides on kadunuks jäänud üleeile hommikul kodust lahkunud 71aastane naine. Söördi selgitusel said politseinikud tema lähedastelt info, et naisele meeldib jalutada Paide tehisjärve juures, ning nad läksid seda piirkonda kontrollima.

“Samal ajal liikus piirkonnas kaks loodusfotograafi, kes märkasid ümbruskonnas looma, keda püüdsid pildile saada, kuid leidsid sellestsamast kohast kaduma läinud naise,” sõnas Söörd.

“Naine oli küll kontaktne, kuid polnud võimeline liikuma,” ütles Söörd. “Fotograafid andsid abi vajavast inimesest kohe häirekeskusele teada ning kohale saabunud meedikud viisid juba ligi ööpäeva õues olnud ja alajahtunud naise haiglasse.”

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.