Uudis

Poiss leidis Vääna rannast mitu surnud luike, tõenäoliselt surid linnud haiguse tagajärjel

Kühmnokk-luik Kakumäe sadamas. F: erakogu

Sel laupäeval sai Keskkonnaamet teate Vääna-Jõesuus Vääna rannas leitud mitme surnud luige kohta. Kohal käinud keskkonnainspektor kinnitas, et lindude surma ei põhjustanud inimene.

„Hiljutised uudised Järvamaal surnuks tulistatud toonekurgedest on kõigil värskelt meeles ja suhteliselt väikese vahemaa juures nii mitme luige surnukeha leidmine ongi ebatavaline,” ütles Harju järelevalvebüroo juhataja asetäitja Kristi Melk. “Võib ainult tunnustada asjalikku 6. klassi noormeest, kes lindude leidmisest teada andis ja oli valmis ka meiega uuesti randa tulema, et leitud linnud ette näidata.”

Kohapeal avanes pilt mitmest eri lagunemisastmega, seega eri aegadel surnud nelja luige surnukehast. Näiteks ühel juhul oli rannas vaid tiivaluud koos sulgedega, teatas Keskkonnaamet.

„Teisel juhul oli osaliselt lagunenud luige surnukehal puudu pea, kuid see oli nähtavalt rebenenud või rebitud. Laguneva surnukeha puhul on selline pilt looduses kiskjate ja muude loodusjõudude tegevuse tagajärjel tavapärane. Kolmas luik, mille leidsime kivide vahelt merest oli olnud jahedas vees ning puudusid välised vigastused, ka luige pea oli alles. Lõikejälgi või kuuliauke lindude kehadel ei olnud,” rääkis Kristi Melk.

“Selle põhjal, mida nägime, ei ole mingit põhjust kahtlustada Vääna rannas luikede hukkumise taga inimest,“ kinnitas keskkonnainspektor.

Kolme linnu surnukehad võttis Keskkonnaamet kaasa, et Põllumajandus-ja toiduamet saaks võtta linnugripi proovid.

1. mail kirjutas Rohegeenius, et Järvamaal tegutsev Orav Krubi loomade hoiukodu töötaja avastas, et Väätsa-Türi tee ääres on keegi tapnud seal läheduses asuvates pesades olnud kaheksa kurge.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.