Uudis

Politseinikud aitasid matkarajal eksinud inimesed rabast välja

Foto: Shutterstock

Eile kella viie paiku pärastlõunal teatati, et Põhja-Pärnumaa vallas Kaisma Suurjärve matkarajal on kaks inimest eksinud ning ei leia enam teed rabast välja. 

Helistajateks olid 34-aastane naine ning 38-aastane mees, kes olid varakult saabunud pimeduses kaotanud rabas õige suuna. Enne 112 helistamist olid nad juba mõnda aega õiget teed otsinud. Kohale saabunud patrullpolitseinikud lasid matkaraja läheduses parkimisplatsil politseiauto sireeni, et inimesed seda kuuldes õige tee leiaks, aga abivajajad sireeni ei kuulnud. Põhjuseks võis olla üsna tugev tuul. 

Politseinikud tegid inimeste asukoha kindlaks drooni abil, mis veidi pärast kaheksat õhtul eksinud leidis. Politseinikud jõudsid veidi pärast üheksat õhtul nendeni ning juhatasid eksinud naise ja mehe rabast välja parkimisplatsile. Kiirabi inimesed ei vajanud.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Olev Naarits ütles, et looduses on palju ohutum viibida valges, sest pimedas on eksimine päris lihtne.

„Käes on aasta kõige pimedam aeg, õige matkavarustusega on metsas või rabas tore ka novembris. Siiski peab need käigud sättima selliselt, et matka- või terviserajalt ikka turvaliselt valges minema saab, pimedus saabub varakult ning selles orienteerumine on juba palju raskem,“ ütles Naarits.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.