Uudis

Põllumajandus- ja toiduamet võttis Sillamäel omanikult ära 94 koera

Päästetud koer. F: Põllumajandus- ja toiduamet

Reedel toimunud päästeoperatsiooni käigus võeti omanikult ära chihuahuasid meenutavad koerad. Loomad on saanud toibuda ning veterinaararstid on alustanud nende ülevaatusega.

Põllumajandus- ja toiduameti põhja regiooni peaspetsialisti Tiina Kuke sõnul on koerad saanud süüa, juua ja uue keskkonnaga kohaneda. „Koerad on hetkel Pärnu ja Tallinna hoiupaikades, kus neil on olnud aega toibuda. Veterinaarid alustavad koerte ülevaatusega,“ selgitas Kukk.

Koerte tervislik seisund on halb. „Kahjuks on väga paljudel koertel probleemid silmadega, mistõttu vajavad loomad erilist hoolt ja ravi. Samuti on osad koerad tiined,“ kirjeldas Kukk koerte olukorda.

„Täname kõiki, kes on andud teada, et on valmis koertele uut kodu pakkuma. Kuna loomade tervist alles hinnatakse ning nende raviga pole veel alustatud, siis koeri ei saa veel uuetele omanikele loovutada,“ selgitas Kukk. 

Amet annab kindlasti teada, kui koerad on loovutusvalmis.

Siiras tänu Varjupaikade MTÜ-le, kes leidis kiiresti koertele hoiukohad, Heiki Valnerile, kes oma isikliku autoga aitas koeri transportida ning Politsei- ja piirivalveameti kahele patrullile, kes kohapeal olukorda turvasid. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.