Uudis

President nimetas keskkonnaminister Erki Savisaare ametisse

President Alar Karis (fotol kõige parempoolsem) nimetas täna ametisse uue keskkonnaministri Erki Savisaare (fotol kõige vasakpoolsem).Foto: Mattias Tammet/Vabariigi Presidendi Kantselei

President Alar Karis vabastas täna hommikul peaminister Kaja Kallase (REF) ettepanekul keskkonnaministri ametist Tõnis Mölderi (KE) ja nimetas uueks ministriks Erki Savisaare (KE). Nüüdseks endise ministri ametist vabastamisel ütles president Karis, et ta mõistab Mölderi kaalutlusi ja saab aru, mida ta peab praegu esmatähtsaks.

Uue ministri kohta ütles president, et tal on taust, mis aitab kindlasti näha rohepöörde erinevaid võimalusi. Ametist lahkumise soovist teatas Mölder 17. novembri hommikupoolikul, mil teatas pressikonverentsi raames, et lahkub ametist perekondlikel ja tervislikel põhjustel.

“Tean, et Tõnis Mölder tegi läbimõeldud ning lähedastega ja erakonnas põhjalikult läbi arutatud otsuse,” lisas president.

Riigipea sõnul on tähtis, et keskkonnaministeeriumi valitsemisala oleks hästi juhitud ja hoitud, arvestades, kui ambitsioonikad on Euroopa Liidu ja Eesti kavad kujundada meie ühiskonnad ümber keskkonnasõbralikemateks.

“Erki Savisaarel on ettevõtja ja IT valdkonna taust, mis aitab kindlasti näha rohepöörde erinevaid võimalusi, sest meie ökoloogilise jalajälje vähendamine käib käsikäes meie majanduse ümber korraldamisega,“ lausus president Karis, kes kõneles Erki Savisaarega eile pikemalt telefonitsi.

Uuele ministrile soovis president jõudu tööle.

“Ta on juhtinud keskkonnakomisjoni Eesti parlamendis ja Balti Assamblees, olnud Riigikogu taastuvenergia, metsanduse ja vesinikutehnoloogia toetusrühmades, aga ka põlevkivi ja teiste maavarade uurimise toetusrühmas ning energeetika ja teadusuuringute toetusrühmas. Kõik need teemad ongi keskkonnaministri töölaua keskel,” lausus karis Savisaare kohta kõneledes.

Savisaar andis riigikogu ees ametivande täna kell kümme.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.