Uudis

Prognoos lubab sel nädalal kõikuvat temperatuuri ja neljapäevaks jälle tugevat tuult

F: Pixabay

Esmaspäeva (17.01) hommikul Eesti põhjarannikule jõudnud väga aktiivne madalrõhkkond jätkab liikumist kagusse, Peipsi taha. Tuul pöördub kõikjal loodesse ja põhja, ulatub saartel ja läänerannikul puhanguti kuni 30 m/s, mandril tugevneb puhanguti kuni 23 m/s, teatas ilmateenistus.

Ennelõunal sajab lund ja lörtsi, tuiskab. Keskpäeval Loode-Eestist alates sadu lakkab ja taevas selgineb. Õhtu poole jääb ka tuul veidi nõrgemaks. Õhutemperatuur on hommikul 0..+3°C, päeva jooksul langeb alla 0°C ja teed tõmbuvad jäiseks.

Teisipäeva (18.01) öö hakul ulatub kaugeneva madalrõhkkonna järel loode- ja põhjatuul öö hakul veel iiliti 15, rannikul 21 m/s ning saartel võib lörtsi- ja lumehooge tulla. Pärast keskööd on sajuta, taevas laialdaselt selge ning ka tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on saartel -2..+1, mandril -3..-8°C.

Päev on üle liikuva kõrgrõhuharja mõjul sajuta ja mandri sisealadel enamasti päikeseline, saartele lisandub pilvi, mis pärastlõunal ka läänerannikule liiguvad. Puhub mõõdukas loodetuul, pärastlõunal pöördub läände ja edelasse ning õhtul on saartel puhanguid 12-13 m/s. Õhutemperatuur on saartel 0..+1, mandril -1..-6, õhtul langeb -10°C lähedale.

Kolmapäeval (19.01) jõuab Skandinaavia põhjatipu lähistele uus aktiivne madalrõhkkond, laieneb Läänemere ümbrusse, tõstab edelatuule tugevaks ja toob uuesti soojema õhumassi. Tihedam sadu liigub üle põhjanaabrite, meil sajab vaid üksikuis paigus lörtsi ja vihma. Öö hakul on ilm veel karge, pärast keskööd õhutemperatuur tõuseb ja päevaks kerkib 0..+4°C-ni. Õhumassi vahetusega kaasneb taas jäiteoht ja teedel libedus.

Kiired muutused jätkuvad ka nädala teisel poolel.

Neljapäeval (20.01) liigub uus ja taas aktiivne madalrõhkkond Botnia lahe põhjatipust Soome lõunaosa kohale, tõstab meil ööks edelatuule tugevaks ning toob vihma ja lörtsi. Õhutemperatuur on 0..+3°C, hommikuks langeb juba 0°C ümbrusse.

Päevaks tuleb madalrõhkkond Eesti kohale, lisandub sadusid, mis tulevad enamasti lumena alla. Madalrõhkkonna lääneserva mööda algab loode poolt taas külmema õhumassi sissevool ning õhutemperatuur langeb miinuspoolele. Tuul paisub merel tormiks ja tõenäoliselt ka meie rannikuvetes. Kuna tuule suund ja kiirus sõltuvad otseselt tsükloni liikumisteest ja kiirusest, siis tuuleandmeid täpsustame nädala vältel.

Reedel (21.01) eemaldub madalrõhkkond kagusse, Valgevene poole ja selle järel tungib põhjakaarest jõuliselt külm sisse. Tuleb lumehooge ja teeb tuisku. Tuul pöördub kõikjal põhjakaarde ja on väga tugev ning suurendab külmatunnet. Õhutemperatuur on saartel 0..-3°C, mandril -1..-6, öösel võib Ida-Eestis -10°C ümbrusse langeda.

Laupäev (22.01) tuleb üle liikuva kõrgrõhuharja mõjul sajuta, karge ja nõrgema tuulega.

Pühapäeval (23.01) jõuab Skandinaavia põhjatippu taas uus madalrõhkkond Atlandilt ja selle serva mööda tungib Läänemere äärde tugevneva edelatuule toel taas soojem õhumass ja läheb sulale.

Uue nädala alguses pöördub õhuvool uuesti loodesse ja ilm muutub kargemaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.