Uudis

Proovi: see on väga looduslik ja supertervislik viis vana aasta teele saata

Foto: Unsplash

Kui aasta viimane päev on ikka söögi-joogi ja peo päralt, siis tee seekord väheke teisiti ja mine kasta end hoopis vette! Pärast siis sööd ja pidutsed. Talisuplus on Eestis hoogu kogumas ja need, kes selle õnge sattunud, räägivad, et talisuplusest saab lausa sõltuvus.

Vana-aastaõhtul saad end näiteks vette kasta Järveotsa järves, mis asub Harjumaal Saue vallas. Tegemist on traditsioonilise talisuplusega selles kohas ning kohapeal saab ka sooja suppi ja sauna väikse penni eest. Osalemisinfo asub siin.

Niisamuti saab end uue aasta tulekuks kirkaks ja puhtaks talisupelda Haapsalu talisupluskeskuses. Väikse boonusena võetakse selle päeva suplejad ka suplusklubi liikmeks. Lähem info siin.

Esimest korda on talisuplust mõistlik kellegi kogenumaga koos proovida ning edaspidigi turvalisuse huvides ikka seltskonnaga liituda. Selleks, et see aga hullu ehmatuse ja toredast harrastusest eemalejäämisega ei lõppeks, peab algaja talisupleja teadma mõningaid reegleid, mis on koondatud talisupleja meelespeasse. Oluline on teada, kuhu minna, mis selga panna, kaua vees olla ja kuidas end pärast soojendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.