Uudis

Rebasepere kinnipüüdmise põhjendus: see kärnas rebane käis ju kõigi prügikotte lõhkumas

Foto: Eesti Loomakaitse Liit

Eesti Loomakaitse Liit süüdistab Tartumaal asuva Kastre valla ametnikku rebaseema ja tema nelja poja eriti julmal viisil piinamises. Rebaste püüdmise aktsioonile heakskiidu andnud ühistu juhatuse liige põhjendab, et loomad toimetati loodusesse sooviga kaitsta lapsi ja koeri.

Rohegeenius võttis ühendust süüdistatava vallaametniku Ilve Kahroga, kes loobus kommenteerimisvõimalusest ja soovitas ühendust võtta ühistu juhatuse liikme Toomas Lannoga.

Lanno sõnul ei vasta Loomakaitse Liidu kirjutatu tõele. “Mõte oli loomad kinni püüda ja viia metsa – sinna, kus nad peaksid olema,” ütles ta. “Ilvel käivad hoovi peal väikesed lapselapsed ja rebased rallivad kogu aeg ringi. Emarebane on pealtnäha kärntõves ja nagu te teate, hakkab see ka inimestele.”

Teise põhjusena toob Lanno välja mure koduloomade pärast. “Seal jalutatakse ju tõukoertega,” ütles ta. “Aga kärntõvi hakkab ka neile külge. Kes siis nende ravi eest maksab?”

Samuti olevat käinud emarebane kohalike prügikastides tuhnimas. “See kärnas rebane käis ju kõigi territooriumidel prügikotte lõhkumas,” ütles Lanno. “Ta käis öösiti ja varahommikuti kõigil kruntidel, kuhu sisse sai, ja tuuseldas kotte puruks.”

Nii sündiski otsus tegeleda metsloomadega iseseisvalt. “Kuna mitu korda pöörduti eri ametkondadesse ja mingit tulemust ei saanud, otsustati niiviisi, et toimetame loomad metsa,” sõnas Lanno. “Meil oligi selleks käru võetud ja kõik oli korralik, rebased said süüa.”

“Nad olidki veenõu ära lõhkunud, nagu on pildilt näha,” sõnas Lanno. “Rebaseid toideti ja kärule oli pandud lauaribad, et õhk käiks kärust läbi. Ei olnud niiviisi, et ta (Ilve Kahro – toim) hoidis loomi halvasti.” Lanno sõnul olevat Kahro pidevalt muretsenud, et loomadel oleks piisavalt süüa-juua. “Rebane sai sellel päeval palju rohkem süüa, kui ta üldse saab.”

Loomakaitse liidu sõnul oli jäetud rebaste pesa juurde kilekott roosa vedelikuga: “Loodame, et selles ei olnud poegi tapnud vedelik.” Lanno pareerib süüdistusi ja ütleb, et tegemist on väljamõeldisega. “See on kellegi mõttetera, et teha asja huvitavamaks,” ütles ta.

Loe Loomakaitse Liidu süüdistusi siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.