Uudis

Riik paneb Neugrundi madalale meretuulepargi rajamisele käe ette

Kuvatõmmis videost "Neugrundi meteoriidikraater", mis selgitab selle teket.

Valitsusel on kavas neljapäeval keelduda hoonestusloa menetluse algatamisest Neugrund Osaühingu esitatud taotluse alusel kavandatava meretuulepargi rajamiseks Neugrundi madalale.

Taotluse kohaselt on meretuulepark kavandatud 36–38 tuulikuga, koguvõimsusega 228 megavattis ning koormatava ala suuruseks on planeeritud ligikaudu 12 000 000 ruutmeetrit.

Asjaomaste asutuste seisukohtadest ilmnesid hoonestusloa menetluse algatamist välistavad asjaolud, milleks on ilmselge võimatus lähtuvalt riigikaitselistest nõuetest.

Neugrundi madalat ümbritsev mereala on kasutuses mereväe harjutusalana, samuti jääks planeeritav tuulepark kaitseväe õhuseireradarite kattealasse ning see häiriks Neugrundi madala piirkonnas oluliselt radarkattepilti. See omakorda kahjustaks Eesti kaitsevõimet.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teeb valitsusele ettepaneku keelduda hoonestusloa menetluse algatamisest.

Neugrundi tuulepargi arendaja Märt Poots ütles eelmise aasta detsembris, et Eesti riik tõrjub 15. aastat Neugrundi meretuulepargi rajamist, mis kataks kuni 20% Eesti aastasest elektritarbimisest ning võimaldaks Eestil liikuda tagasi energiasõltumatuse ja energiajulgeoleku taastamise suunas. Sellest saab pikemalt lugeda siit.

Rohegeenius on varem kirjutanud, kuidas Neugrundi meteoriidikraater avastati ja sinna esimene uurimisretk tehti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.