Uudis

Rimi ostudirektor: taimsed tooted on jaekettidele hea ärivõimalus, sest praegugi tarbivad neid peamiselt lihavähendajad

Rimi ostudirektor Maris Rannus.Foto: Rimi Eesti

Eile toimunud Põhjamaade suurima toiduinnovatsiooni konverentsil esinenud Rimi ostudirektori sõnul on taimsetesse toodetesse investeerimine hea ärivõimalus. 

Kolmapäeval, 7. oktoobril toimus toiduettevõtetele suunatud Food Innovation Summit, kus arutati laboris kasvatatud liha ja taimsete lihaanaloogide ärivõimaluste ja tehnoloogiliste väljakutsete üle. Konverentsil astusid teiste seas üles Oatly, Unileveri, Rimi ja Paulig Grupi esindajad. 

Kõik osalejad nõustusid, et taimseid tooteid ei tasu turundada ainult taimetoitlastele, vaid kõigile. Rimi ostudirektori Maris Rannuse sõnul on praegugi peamised taimsete toodete tarbijad fleksitaarlased ehk lihavähendajad.

Rannuse teatel võiksid inimesed keskkonna nimel vähemalt ühel päeval nädalas taimset toitu eelistada. “Ettevõtetel, ja eriti jaekettidel, tasub kasutada ära ärivõimalus ja suurendada taimsete toodete mahtu ning variatiivsust,” sõnas ta.

“Eesti elanikud tarbivad endiselt kolm korda rohkem liha, kui näevad ette Tervise Arengu Instituudi koostatud riiklikud toitumissoovitused,” rääkis Taimse Teisipäeva kampaaniajuht Anna Kaplina. 

“Hea uudisena näeme, et teadlikkus kasvab ja tarbimisvalikud on muutumas, sest hiljutise avaliku arvamuse uuringu kohaselt vähendavad 40 prosenti eestlastest lihatarbimist,” sõnas Kaplina.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.