Uudis

Saaremaa randades on sinivetikaid

Vääna-Jõesuu rand. Pilt on illustreeriv.Foto: Tarmo Roop

Terviseameti Lääne regionaalosakond teavitas Saaremaa vallavalitsust, et Mändjala rannas on tuvastatud suurtes kogustes sinivetikaid, samuti kahtlustatakse merevee sinivetikatega saastatust Kuressaare supelrannas ehk Titerannas.

Et Saaremaa ümber vohab sinivetikas, hoiatas hobisünoptik Kairo Kiitsak oma Facebooki lehel juba 22. juunil. “Lähiajal on temperatuur Läänemere ümbruses tõusu teel ja see soodustab sinivetikate teket,” hoiatas Kiitsak. “Ujuma minnes tasub olla ettevaatlik.”

Tavaliselt sinivetikad ohtlikud ei ole, kuid nende massesinemise korral tuleb ettevaatlik olla. Eestis ei ole teada sellistest juhtumitest, kus inimesed oleksid sinivetikarikkas vees ujumise tõttu saanud tõsiseid tervisekahjustusi, kirjutas Saarte Hääl.

Mürgituse võib sinivetikatest saada ainult suu kaudu, neelates alla suures koguses sinivetikarikast vett. Läbi naha mürk ei tungi, kuid tundlikumatel inimestel võib põhjustada nahal lööbeid, silmade kipitust ja nohu.

Terviseamet soovitab inimestel ennast pärast vees käimist hoolikalt puhta veega üle pesta ning hoolega tuleks valvata lapsi, et nad vetikaga saastunud merevett ei jooks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.