Uudis

Selgusid Eesti kõige loomasõbralikumad toidupoed

F: Pixabay

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad koostas paremusjärjestuse, kui kaugel on jaeketid puuris peetavate kanade munade müügist loobumisel.

“Puurikanade munadest loobumise küsimustiku täitsid 11 jaeketti. Esikolmikusse pääsesid Rimi, Stockmann ja Selver, kes said tulemuseks vastavalt 7, 6 ja 5 punkti,” ütles Nähtamatute Loomade kanade heaolukampaania juht Mari-Liis Jaik. Maksimaalne punktide arv oli 10. “72% Eesti elanikest ei toeta munakanade kitsastes traapuurides pidamist,” lisab Jaik.

Rimi on seadnud eesmärgi aastaks 2025 loobuda puurikanade munade müügist ning on seda selgelt oma kommunikatsioonis ka väljendanud. Nende sortimendist moodustavad puurikanade munad alla 50%. Rimi reklaamib puurivabade kanade mune, suunab tegema loomasõbralikke valikuid ning munaleti juures on munakoodi lugemise õpetus, mis on toidupoe munaleti juures asuv selgitus, mille järgi saab ostja aru, millisest kanade pidamise viisist muna pärineb, teatas loomakaitseorganisatsioon.

“Näeme, et puurikanade munade müük on langevas trendis ja samal ajal tõuseb vabapidamissüsteemidest pärinevate munasortide müük,” kommenteeris Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Batss. “Kliendid teevad üha enam teadlikke otsuseid, näiteks on vabapidamissüsteemidest pärinevad munad Rimi e-poes enim ostetud munasort. Soovime Rimi poodides vabakasvatuse valikud veelgi täiendada.”

“Näeme, et puurikanade munade müük on langevas trendis ja samal ajal tõuseb vabapidamissüsteemidest pärinevate munasortide müük. Kliendid teevad üha enam teadlikke otsuseid, näiteks on vabapidamissüsteemidest pärinevad munad Rimi e-poes enim ostetud munasort. Soovime Rimi poodides vabakasvatuse valikud veelgi täiendada,” kirjeldab Bats.

Stockmann loobub samuti aastaks 2025 puurikanade munadest ning on seda selgelt oma kommunikatsioonis väljendanud. Stockmannis moodustavad puurikanade munad kogu sortimendis alla 50% ning oma brändi alt nad neid ei müü.

Selveris on viimase aasta jooksul puurikanade munade müük 7% langenud ning kogu sortimendist moodustavad puurimunad alla 50%. Selveris on tarbijateadlikkuse tõstmiseks munaleti ääres ka munakoodi lugemise õpetus.

Esikolmikule järgnesid Prisma (4 punkti), Meie Toidukaubad (4 punkti), Lidl (3 punkti), Maxima (3 punkti), R-Kiosk (2 punkti), Kaubamaja Toidumaailm (1 punkt), Coop (1 punkt) ning Grossi Toidukaubad (1 punkt).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.