Uudis

Selgusid talvise aialinnuvaatluse esimesed tulemused

Linnud söögimajas.Foto: Linas T

Esmaspäeva hommikuks olid oma andmed ornitoloogiaühingule edastanud 1200 linnusõpra, kes tegid vaatlusi 700 paigas üle Eesti. Arvukaim liik oli taas rasvatihane, kes moodustas viiendiku vaadeldud lindude koguarvust. Esiviisikusse mahtusid veel põldvarblane, siisike, rohevint ja hallvares. Tavapärasest rohkem kohati hallrästaid, samuti leiti üks haruldane talvituja mustpea-põõsalind.

“Vaatlustulemusi mõjutas tänavu selgelt talveilma puudumine,” lausus talvise aialinnuvaatluse koordinaator Aarne Tuule. “Vaatluskohas kohati keskmiselt 28 lindu, mis on kümne võrra vähem kui mullu pakasega. Paljud linnusõbrad ei ole lindude toitmisega alustanud ja selleks ei ole ka praeguste ilmadega vajadust. Linnud leiavad looduslikku toitu kõikjalt ning ka nende energiavajadus on madalam kui külmal talvel,” lisas Tuule.

Ornitoloogiaühing ootab vaatlustulemusi veel 2. veebruarini. Andmed saab sisestada Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehel või saata tavapostiga aadressil Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, 51005 Tartu linn, Tartu maakond. Oodatud on andmed ka nendest vaatluskohtadest, kus tunni aja jooksul ei kohatud ühtegi lindu. Lõpliku kokkuvõtte talvisest aialinnuvaatlusest avaldab ornitoloogiaühing veebruaris oma veebilehel.

Ornitoloogiaühing tänab kõiki aialinnuvaatlusel osalejaid!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.