Uudis

Selle aasta kõige loomavaenulikum tegu: Paide noored tapsid julmal viisil siili

Paide siil suri löökide tagajärjel. Pilt on illustreeriv.Foto: Unsplash

Eesti Loomakaitse Seltsi korraldatud internetihääletusel valiti 2020. aasta loomasõbralikud ja -vaenulikud teod. Viimases domineeris loomade kohtlemine uskumatult julmal viisil.

“Sellel aastal tõid valijad välja, et valiku tegemine oli väga raske,” ütles seltsi juhatuse liige Jana Adamsons. “Kõik hääletusele pandud loomasõbralikud teod on väga positiivsed ning kõik loomavaenulikud teod äärmiselt julmad. Kuid sellele vaatamata said võitjad teiste ees suure edumaa.”

Kokku osales hääletusel ligi kolm tuhat inimest.

Loomasõbraliku kategooria võitja – loomakaitse seaduse algatus – kogus 57 protsenti häältest. Teise koha pälvis Politsei- ja Piirivalveameti ja Päästeameti tubli töö hädas loomade aitamisel, mille kasuks otsustasid 23 protsenti valijatest. Maanteeameti tegevus, mis on aidanud kaasa metsloomade turvalisuse tagamisele, sai 17 protsenti häältest.

Selle aasta loomavaenuliku kategooria kandidaadid on Adamsonsi sõnul kõik äärmiselt julmad. 2020. aasta loomavaenulikuks teoks valiti ülekaalukalt Paide noorte tegu, mille käigus tapeti siil. Selle poolt hääletasid 57 protsenti vastanutest.

Teiseks jäi Hiiumaal toimunud rebase tapmine (25 protsenti) ja kolmandaks hääletas 16 protsenti valijatest Haapsalus piinaval viisil tapetud kassi juhtumi.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.