Uudis

Sellel nädalal on oodata nii vihma, äikest, tugevat tuult kui ka suvised soojakraade

Foto: Shutterstock

Ilmateenistuse teatel tasub alanud nädalal olla valmis korralikuks tuuleks, äikeseks ja mahedaks suveilmaks.

Täna on vahelduva pilvisusega ilm. Hoovihmad sagenevad, võib olla äikest. Puhub edela- ja läänetuul 4-10, puhanguti 13, rannikul kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 18-22 kraadi.

Teisipäeval madalrõhkkonna haare nõrgeneb veidi ja kohati sajab hoovihma. Öösel puhub võrdlemisi nõrk läänekaare tuul, päeval edelatuul 4-9, rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on öösel 8-12, rannikul kuni 15, päeval 16-20 kraadi.

Kolmapäeva öösel sirutub Baltimaade kohale lauge kõrgrõhuhari. Vaid öö hakul on üksikuid sajuhooge. Puhub edelatuul 3-8 m/s ja õhutemperatuur langeb enamasti alla 10 kraadi, ranniku lähedal on sooja kuni 15 kraadi.

Kolmapäeva päeval jõuab Põhjamerele aktiivne madalrõhkkond ja selle idaserv laieneb Läänemerele. Pärastlõunal tõmbub taevas tihedamasse pilve, saartele jõuab vihm, mis jõuab õhtul mandrile. Tuul pöördub lõunasse ja kagusse ning tugevneb saartel puhanguti 14-15 m/s. Õhutemperatuur on 17-20 kraadi.

Neljapäeval suundub madalrõhkkond üle Läänemere, tõenäoliselt jõuab päeval Leedu ja Läti kohale ning selle põhjaserv katab Eesti vihmapilvedega. Tuul on sisealadel mõõdukas ja puhub idakaarest, saartel ja põhjarannikul võib tugevamat kirde- ja põhjatuult teha. Õhutemperatuur on öösel 9-14, päeval 16-20 kraadi.

Reedel liigub madalrõhkkond edasi Venemaale ja selle järel kandub meile veel vihmahooge. Tuul pöördub kõikjal põhjakaarde ja on mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel 10-15, päeval 17-21 kraadi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.