Uudis

Selveris hakkas tööle esimene automaat, kuhu saab plastik- ja plekktaara korraga sisse valada

Uue põlvkonna taaraautomaat.Foto: tootja

Tallinnas Kadaka Selveris alustas tööd uut tüüpi taaraautomaat, mis teeb plastik- ja plekktaara sorteerimise töö ise ära.

Uut tüüpi masinasse võib korraga valada iga suurema taarakoti sisu. Tomra R1 masin suudab plastik- ja plekkpurke sorteerida keskeltläbi viis korda kiiremini kui neid ükshaaval automaati sisestades.

“Eesti pandipakendi süsteem on üks parimaid maailmas,” ütles Selveri juhatuse liige Kristi Lomp. “Kadaka Selveris avatud taaraautomaat on samm tuleviku suunas. Mugav taaratagastus automaadis, millesse ei pea pakendeid sisestama ühekaupa, saab juba üsna pea normaalsuseks.”

Eelmisel aastal võtsid sama tüüpi automaadid esmakordselt kasutusele Norra, Rootsi ja Soome kaupmehed ning need said oma kasutusmugavuse, lihtsuse, hügieenilisuse ja kiiruse poolest tarbijate seas kohe populaarseks. Inimeste taaratagastused uute automaatide kaudu suurenesid rohkem kui kaks korda.

“Täielikule prügisorteerimisele üle läinud ettevõttena loodame, et taolised tehnoloogilised uuendused loovad eeldusi ka uute pakendiliikide tagastusvõimalustele,” rääkis Lomp.

Masin sorteerib iseseisvalt plekk- ja plasttaarat, klaas tuleb eraldi sisestada kõrvalasuvasse automaati.

“Ühte kotti panduna muljub raske klaastaara plekkpurgid sageli kortsu, mistõttu soovitame plastik- ja plekktaarat klaastaarast eraldi käidelda, et automaat saaks triipkoode kiirelt ja efektiivselt lugeda,” ütles pakendiautomaatide tarnija Tomra Service’i müügijuht Jüri Lillemägi.

“Usume, et nutikad kaupmehed hakkavad uusi automaate ka mujale Eestisse paigaldama, et tarbijate elu senisest mugavamaks teha ning keskkonnahoiule veelgi enam kaasa aidata,” sõnas Lillemägi.

Järgmine uue põlvkonna taaraautomaat saab lähiajal püsti Tallinna Sadamas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.