Uudis

Snelli tiik pumbatakse tühjaks

Snelli tiik Tallinnas.Foto: Shutterstock

Kesklinna valitsus kuulutas välja hanke ettevõtja leidmiseks, kes puhastab Snelli tiigi kuivmeetodil ehk tühjaks pumbates.

“Oleme regulaarselt korraldanud Snelli tiigi puhastamist sinna sattunud prügist ja kaasanud isegi tuukreid, aga see on ilmselgelt n-ö pinnapealne lahendus. Viimane põhjalik puhastus setetest tehti juba enam kui 30 aastat tagasi, nii et on viimane aeg tiik jälle tühjaks pumbata ning kogunenud mudast ja prügist puhastada. Oleme tellinud ka uuringu, mis annab aimu tiigi “siseelust” ja vajadusest läbi viia põhjalik puhastus. Selleks algatasimegi nüüd riigihanke, et leida sobiv ettevõte tiiki tühjendama ja pärast seda kogu ala heakorrastama,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Riigihankega otsitakse kuni 10. veebruarini järgmiste tööde teostajat: Snelli tiigi veest tühjendamine ja settest puhastamine kuivmeetodil, seejärel tiigi taastamine ning ümbruse ja pargiala heakorrastamine.

Tööd tuleb teha vastavalt eelprojektile ja nii keskkonna- kui muinsuskaitse nõudeid järgides. Pakkumine peab sisaldama tehnilist kirjeldust tiigi veest tühjaks pumpamise tehnoloogia kohta.

“Snelli tiigi puhastamine on samm Toompargi ala tervikliku korrastamise suunas. Eelmisel kevadel sai lammutatud tiigi kaldal pikka aega silma riivanud ja korrarikkujaid ahvatlenud kuur, harvendatud põõsaid ja parandatud pargi valgustust. Pärast tiigi puhastamist saab mõelda võimalusele rajada kaldale kaasaegne pargipaviljon või kohvik, kus võiks suvel olla ka paadilaenatus ja talvel uisurent – kui meil veel talve tuleb,” lisas Svet.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.