Uudis

Stockmann loobus Hullude Päevade legendaarsest tunnusest

Hullud Päevad Stockmannis.Foto: Liis Treimann, Postimees

Täna alanud Stockmanni Hullud Päevad pole enam päris samasugused nagu varasemad: ikooniliseks muutunud kollaseid kampaaniakirjadega kilekotte enam külastajatele ei pakuta. 

Hullude Päevade kilekott. FOTO: PEETER LANGOVITS/ POSTIMEES

Hullude Päevade kilekottide asemel saavad külastajad pakkida kaubakorduvkasutatavatesse või biolagunevatesse ostukottidesse. Müügisaalis kasutatakse ära olemasolev ehk eelnevatest kampaaniatest üle jäänud kilematerjal.

„Viimased lattu seisma jäänud kollased kilekotid saatsime majast välja ümbertöötlusesse ja enam me neid juurde ei tooda. Külastajate põhjal näeme, et keskkonnateadlikkus on viimastel aastatel tohutult tõusnud. Ka Hulludele Päevadele tullakse üha enam kas korduvkasutatava ostukotiga, valitakse mõni biolagunev alternatiiv või kasutatakse juba varasemalt soetatud kilekotte korduvalt,” selgitas Stockmanni kaubamaja direktor Marge Türner.

Stockmann oli Eestis esimene kaubandusettevõte, kes muutis kõik ostukotid tasuliseks ja asendas klassikalised kilekotid 80 protsendi ulatuses taaskasutatavast materjalist valmistatud biolagunevate kilekottidega. Tänaseks on paber- ja kilekottide tarbimine vähenenud Stockmannis enam kui poole võrra ja neid kasutatakse jätkuvalt üha vähem.

2019. aasta kevadel lõpetas Stockmann ühekordsete plastiktoodete müügi. Ülemaailmsel maapäeval saadeti majast välja ümbertöötlusesse viimased ühekordsed taldrikud, kausid, noad-kahvlid, kõrred, vatitikud, topsid ja kilekotid, mis asendati keskkonnasõbralike ja korduvkasutavate alternatiividega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.