Suur-Sõjamäe jäätmejaama tulekahju levitab mürgist suitsu 

Põleng Suur-Sõjamäe tänaval asuvas jäätmejaamas. Foto: Päästeamet / Facebook

Päästeameti teatel on teisipäeva õhtul puhkenud Suur-Sõjamäe jäätmejaamas tulekahju ning leviv suits on mürgine, samuti häirib põleng liiklust.

Häirekeskus sai kell 17.49 teate, et Rae vallas Soodevahe külas Suur-Sõjamäe tänaval põleb jäätmejaam. Sündmusele reageeriti kõrgeima astme järgi.

Põleng on intensiivne ning levib ohtrasti suitsu. Ohuala on kolm kilomeetrit ning kõikidel lähipiirkonna elanikel palutakse kodude uksed-aknad suletuna hoida ja sundventilatsioon välja lülitada. Suits on mürgine.

Päästetöid alustati neljas töölõigus ning kõrgendatud riskikeskkonnas, kuna hoones on käideldakse ohtlikke aineid. Lisaks käivitati eraldi töölõik kõrvalasuvate hoonete kaitsmiseks. Hetkel teateid kannatanutest ei ole. Ohualas olevatele inimestele saadeti välja EE-ALARM sõnum käitumisjuhistega.

Teisipäeva õhtul on liiklus Suur-Sõjamäe tänaval osaliselt suletud ning seda reguleerib politsei. Päästeamet palub piirkonnas liiklemist vältida.

Päästesündmusele reageerisid päästemeeskonnad Assaku, Keila, Kesklinna, Lasnamäe, Lilleküla, Muuga, Nõmme ja Pirita kutselistest päästekomandodest ning vabatahtlikud päästjad Arukülast, Hüürust, Kostiverest, Raest, Sakust, Sauelt, Tabasalust ja Tõdvalt. Päästetöödele aitavad kaasa päästeameti koostööpartnerid keskkonnaametist, politseist ja kiirabist.

Täiendatud 24.05:

Politsei teatel jätkuvad kustutustööd ja kogu päevaks (24.05) jääb Suur-Sõjamäe tänaval liiklus suletuks Smuuli teest kuni Tallinna ringteeni. 

Inimesed, kes töötavad selles piirkonnas ja kelle töökoht asub ohutus alas, nemad tööle pääsevad. Teistel liiklejatel palub politsei võimalusel seda piirkonda vältida ning valida oma sõitudeks teine marsruut. 

Politseinikud on neil teelõikudel väljas ning abistavad liiklejaid suunates neid tänavatele, kus on ohutu liikuda. 

Liikluskorraldus kehtib eeldatavalt terve päeva või kuni päästjate kinnituseni, et piirkonnas on taas ohutu liikuda. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.