Uudis

Suurenenud arvukuse tõttu peab tänavu küttima ligi 7000 metssiga

Foto: Ott Rebane

Jahimeeste ja ulukiseire spetsialistide hinnangul on metssigade arvukus oluliselt kasvanud ja sel aastal peaks neid küttima umbes 7000 ehk kolmandiku võrra rohkem kui kahel eelmisel aastal.

“Jahimeestele tähendab arvukuse suurenemine seda, et riigilt saadud soovituslik küttimismaht tuleb sellel hooajal hinnanguliselt kolmandiku võrra suurem ehk suurusjärgus 7000 isendit,” ütles Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts.

Seltsi presidendi Margus Puusti sõnul kasvab jätkuvalt metssigade arvukus, kuigi metsas levib sigade Aafrika katk. “Metssigade kasvanud arvukust kinnitavad lisaks jahimeeste hinnangutele ka rohked rajakaamerate fotod, mis näitavad, et metssigadel on põrsaid eelmisest aastast rohkem.”

Eelmisel jahihooajal kütiti Eestis kokku 4820 ja üle-eelmisel 4761 metssiga.

Eesti on endiselt sigade Aafrika katku riik. Üksikuid antikeha positiivseid proove tuleb pidevalt, aga viimane viirus positiivne leid oli 2019. aasta veebruaris. Eesti Jahimeeste Selts näeb ohuna, et katk võib naaseda naaberriikide kaudu, seega tuleb piiriäärsetel aladel tähelepanelik olla.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.