Uudis

Suvekuumust jagub veel vähemalt nädalaks

Foto: Shutterstock

Ilmateenistus teatel võivad lähiaja soojakraadid tõusta 28 kraadini.

Reede öö hakul tõusva õhurõhu foonil sajupilved hajuvad, aga tekib udu. Tuul on nõrk ja valdavalt lõunakaarest. Õhutemperatuuri languseks on tingimused soodsad. Sisemaal võivad madalaimad näidud langeda 7 kraadini, meremõjuga rannikul jäävad ikka 15-16 kraadi piiresse.

Päeval on ülekaal kõrgrõhkkonnal, kuid see ei suuda takistada pilvede lisandumist. Siin-seal tuleb ka lühiajaline hoog vihma. Tuul püsib nõrgana, on valdavalt lõunakaarest, rannikul pöördub briisiks. Õhutemperatuur tõuseb 18-23 kraadini.

Laupäeval laieneb Soome madalrõhkkonna serv ja kõrgrõhkkond taandub veidi lõuna poole, kuid selle põhjaserv ulatub ikka Eestini. Öösel on laialdaselt selge, aga kohatiste udulaamadega.

Päeval kattub taevas õhukese pilvevinega, aga sellest kumab päike läbi. Veidi paksemaks võivad pilved areneda õhtu poole Eesti idaservas ja siis võib ka hoovihma sadada. Kahe rõhuala vastasseisu tõttu tugevneb edela- ja läänetuul puhanguti 12 m/s, õhtul Soome lahe ääres võib veel pisut tugevam olla. Õhutemperatuur on öösel 9-14, rannikul kuni 17 kraadi, päeval lisandub sooja ja termomeetrinäidud tõusevad 22-27 kraadini.

Pühapäeval jääb kõrgrõhkkond servaga Eesti kohale. Öö on enamasti selge, päev laialdaselt päikesepaisteline. Üksnes üle Virumaa võib pärastlõunal läänevool üksiku hoogsajupilve lükata. Tuul puhub valdavalt edelast ja läänest ning põhja poolt survestava madalrõhkkonna tõttu on mõõdukalt tugev ning seda eriti Soome lahe ääres. Lõunakaarest tuleb sooja juurde ning õhutemperatuuri miinimum jääb öösel 10 kraadist kõrgemale, rannikul on kuni 18, päevasoe tõuseb 24-28 kraadini.

Esmaspäeval ja teisipäeval jääb kõrgrõhkkonna serv Eesti kohale. Ööd on laialdaselt selge taevaga ja kuivad.

Päeval on päikest ja pilverünki, aga sajuhoogude võimalus on võrdlemisi väike. Tuul on nõrk. Loode poolt saabuv õhumass vahetab suure palavuse pisut värskema vastu, kuid öised temperatuurid siiski alla 10 kraadi ei lange, päevasoe kerkib 20-25 kraadini, teisipäeval uuesti kraad-paar kõrgemale.

Kolmapäeval pöördub õhuvool uuesti lõunakaarde ja ilm muutub taas palavamaks. Öine õhutemperatuur jääb siis 12-17 kraadi piiresse, päevasooja 22-27 kraadi. Kõrgrõhkkonna mõjuväljas on pilvi hõredalt ja ilm püsib tõenäoliselt sajuta.

Neljapäevaks võib merelt lähenev madalrõhulohk niiskust lisada ning selle järel liikuv jahedam õhumass suurenda õhutemperatuuri kontrasti ning ebapüsivas õhumassis tekivad soodsad tingimused rünksajupilvede ja äikese tekkeks. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 12-18, päeval 20-25, idapoolsetes maakondades võib veel 28 kraadini tõusta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.