Uudis

Tallinn testib Hiinas toodetud elektribussi

Elektribuss.Foto: Tallinna Linnatranspordi AS

Tallinna Linnatranspordi AS alustas linnaliinidel elektribussi Yutong U12 testimist.

Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on elektribussi testimisel kaks põhilist eesmärki. Boroditši sõnul proovitakse, kas tehase lubatud näitajad, nagu ühe laadimisega läbisõit, laadimiskiirus ja sõitjate kasutusmugavus, leiavad ka meie oludes kinnitust.

Samuti testitakse elektribusside sobivust olemasolevate liinide teenindamiseks.

Tallinnas testitakse maailma suurima elektribusside tootja kõige uuemat bussimudelit U12. Hiina tootja elektribusse kasutatakse regulaarses liiniveos Pariisis, Sofias, Suurbritannias ning ka meie lähinaabrite juures Espoos.

U12 tarniva Yutongi ametliku esindaja Busnexi tegevjuhi Simonas Ramanauskase kinnitusel soovitakse Kesk- ja Põhja-Euroopasse keskkonnasõbralike transpordilahenduste vahendajana tõestada, et Yutongi bussid oleks Tallinna Linnatranspordile hea valik. Tema sõnul sobib mudel ideaalselt Eesti kliimasse.

Deniss Boroditš ütles, et ligi kümme protsenti kõigist Euroopas kasutusele võetavatest bussidest on elektrilised, neist võrdlemisi suur osa toodetud Hiinas.

“Euroopa tootjate pingutustest hoolimata areneb elektribusside tehnoloogia kiiremini Aasias, kuhu koonduvad ka suuremad tootmismahud, mistõttu tuleb Hiina busse tähelepanelikult tundma õppida,” põhjendas Boroditš Yutongi bussi testimist, märkides, et testitud on ka Euroopa tootjate Mercedes-Benz ja Solaris elektribusse.

Tallinna Linnatranspordi AS teenindab pealinnas 81 ühistranspordiliinil aastas kokku rohkem kui 140 miljonit sõitjat. Aastaks 2035 soovitakse jätta liinidele üksnes elektrisõidukid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.