Uudis

Tallinna rattatoetusele võib lisanduda toetus kiivri ostmiseks

Foto: Pixabay

Tallinna rattatoetusele võib lisanduda 25-eurone toetus kiivri ostmiseks, sest linnavalitsuse kolmapäevase istungi päevakorras on Reformierakonna esitatud asjakohane eelnõu.

Reformierakonna fraktsioon tegi kevadel Tallinna linnavolikogus ettepaneku lisada linna poolt makstavale rattatoetusele 25-eurone toetus turvavarustuse soetamiseks, teatas fraktsiooni esindaja. “Nüüd paistab, et selle vajalikkust on mõistnud ka linnavalitsus.”

“Kevadel otsustas Tallinna linnavolikogu, et linn hakkab 10-15-aastastele lastele maksma kuni 100-eurost toetust jalgratta ostmiseks. Juhtisime juba toona tähelepanu, et sellele toetusele võiks lisanduda ka 25-eurone toetus ratta turvavarustuse soetamiseks. Ikka selleks, et lapsed kannaksid rattaga sõites ka kiivrit,“ ütles volikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Sander Andla.

Vastava ettepaneku esitas Reformierakonna fraktsioon nii kevadel kui sügisel. Volikogu arutas viimati seda novembri alguses ning Reformierakonna eelnõu pealinna rattatoetuse parandamiseks otsustati saata teisele lugemisele. Kolmapäevase Tallinna linnavalitsuse istungi päevakorrast leiab eelnõu, mille kohaselt hakataksegi maksma ühekordset kuni 25 euro suurust toetust ka jalgrattakiivri ostmiseks.

“Vanematele on tähtis kindlustunne, et nende laps ikka tervena koju, kooli või trenni jõuab. Kiivri kandmine seda kindlustunnet vaieldamatult tõstab. Seetõttu on mul hea meel näha, et linnavalitsus on meie ettepanekut kuulda võtnud ja soovib lisada rattatoetusele 25-eurose toetuse kiivri ostmiseks,“ sõnas Andla.

Ta lisas, et tulevikus võiks jõuda ka sinna, et rattatoetust saab taotleda ka kasutatud jalgrataste ostmisel, mis on vanemate seas üsnagi populaarne.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.