Tallinna Tehnikaülikool saab rohepöörde prorektori

Roheline energia.Foto: Shutterstock

Tallinna Tehnikaülikoolis alustas esmaspäeval rohepöörde prorektorina tööd Helen Sooväli-Sepping.

Uue prorektori valitsemisala hõlmab linnaku ja regionaalsete kolledžite ressursitõhususe arengu najal näidis- ja testkeskkonna kujundamist ning säästva arengu põhimõtete lõimimist ülikooli õppekavadesse ja tegevustesse, teatas tehnikaülikooli pressiesindaja.

Valitsemisala hõlmab ka ringmajanduse õppekavade ja strateegia arendamist, koostööd teiste Tallinna ülikoolide, era- ja avaliku sektoriga ning rahvusvahelist võrgustumist.

“Noorematel põlvkondadel on kujunenud ootus, et oleksime keskkonnateadlikumad igas eluvaldkonnas. Mõelda ja tegutseda keskkonda säästvalt on muutumas lausa isikliku hügieeni küsimuseks,” sõnas Sooväli-Sepping. “Selle valdkonna teadmisi ja oskusi saab vahendada ülikool. Ning Tallinna Tehnikaülikool soovib siin olla muutuse juht.”

Tallinna Tehnikaülikool on seadnud sihiks eristuda kliimanutikuse ja energiasäästlikkuse poolest ning olla tuleviku linna testkeskuseks. Eesmärk on kliimaneutraalne ülikool aastaks 2035. “Soovime olla rohepöörde eestvedaja Eestis,” ütles Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land.

Eesmärgi elluviimine eeldab muutusi ja koostööd kõikides ülikooli valdkondades ja tegevustes: teadus, õppetöö, organisatsiooni juhtimine, ülikooli pere, sealhulgas tudengite hoiakud, tugitegevused, linnaku ning taristu haldamine ja arendamine.

Uue prorektoril on doktorikraad inimgeograafias, ta oli ka Eesti inimarengu aruande “Linnastunud ühiskonna ruumilised valikud” peatoimetaja. Aastal 2019 pälvis Helen Sooväli-Sepping Tallinna teenetemärgi panuse eest linna- ja keskkonnakorralduse alase koostöö arendamisel ja arvukate Tallinna-teemaliste linnauuringute juhendamisel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.