Tallinna Vesi kutsub neljal päeval tutvuma Paljassaare reoveepuhastusjaamaga

Paljassaare reoveepuhastusjaam. Foto: Kaupo Kalda

Tallinna Vesi avab neljaks päevaks Paljassaare reoveepuhastusjaama uksed. Huvilistele näidatakse, kuidas puhastatakse pealinlaste kanalisatsioonivett tänapäevase tehnoloogiaga, et tagada Läänemerre suunatava vee puhtus ja säästa keskkonda.

Tallinna Vee tootmisdirektori Ivar Ruubeli sõnul on puhta joogivee tagamine ja reovee puhastamine elutähtsad teenused, mis peavad toimima igas olukorras.

„Puhas joogivesi on oluline kõigi inimeste jaoks, aga kipume selle olemasolu võtma iseenesestmõistetavalt,” ütles ta. “Samuti ei mõtle enamik inimesi selle peale, mis saab igapäevase tarbimise tulemusel tekkinud reoveest. Avatud uste nädalal on võimalik oma silmaga näha, kuidas puhastatakse reovett kolmes erinevas puhastusetapis, et see vesi, mis suunatakse puhastusjaamast Läänemerre, oleks puhas ja keskkonnasõbralik.“

Elutähtsa teenuse kõrgetest nõuetest tulenevalt asub reoveepuhastusjaam suletud territooriumil, kuhu huvilised saavad siseneda vaid igal aastal korraldataval avatud uste päevade raames.

„Reoveepuhastamise protsess on põnev maailm, millega ootame tutvuma nii lapsi kui ka täiskasvanuid, et üha rohkem inimesi mõistaks, kuidas hoida keskkonda ja olla vastutustundlik tarbija. Näiteks räägime läbi teemad, miks ei tohi visata toidujäätmeid kanalisatsiooni ja mis juhtub nende esemetega, mis satuvad torustikku,“ selgitas Ruubel.

Seekord avab Paljassaare reoveepuhastusjaam oma uksed neljal tööpäeva õhtul 12.-15. juunil algusega kell 17.15 Tallinnas Paljassaare põik 14. Ekskursioon kestab orienteeruvalt 45 minutit ning on eestikeelne, v.a teisipäeval (venekeelne). Ekskursioone viivad läbi Tallinna Vee tippspetsialistid.

Ekskursioonil osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida siin.

Registreerimine suletakse gruppide täitumisel. Üritus on kõigile huvilistele tasuta ja on välitingimustes. Ekskursioonile pääsemiseks tuleb kohal olla õigel ajal – hilinejaid territooriumile ei lubata.

Paljassaare reoveepuhastusjaam teenindab ligi 470 000 inimest pealinnas ja lähivaldades. Iga päev puhastatakse reoveepuhastusjaamas 130 000 m³ reovett. Reoveepuhastusjaamas töödeldakse reovett kolmes erinevas puhastusetapis, et reoveest saaks kõigile nõuetele vastav heitvesi, mille võib merre suunata.

AS Tallinna Vesi on Eesti suurim vee-ettevõtja, mis teenindab ligi 24 000 kodu- ja äriklienti ning 470 000 lõpptarbijat Tallinnas ja seda ümbritsevates valdades: Maardu linnas, Saue linnas ja Harku vallas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.