Uudis

Tallinnas tuleb peagi registreerida kõik lemmikloomad, näiteks ka hamstrid või maod

Hamster. F: Pixabay

Tallinna linnavalitsus võttis kolmapäeval vastu Tallinna lemmikloomaregistri põhimääruse, mille jõustumisel tuleb registrisse kanda kõik linnas peetavad lemmikloomad, olgu need siis kassid ja koerad või muud lemmikud, näiteks hamstrid ja maod.

„Lemmikloomaregistri pidamise ülesanne tuleneb eeskätt loomatauditõrje seadusest, kuid Tallinna registri oluliseks eesmärgiks on koguda ka teavet linnas peetavate lemmikloomade kohta ja hõlbustada kaotsi läinud lemmiku tagastamist omanikule,“ ütles abilinnapea Kalle Klandorf linnavalitsuse pressiesindaja vahendusel. 

„Kui Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja järgi tuleb registrisse kanda üksnes koerad ja kassid, siis uue Tallinna lemmikloomaregistri põhimääruse kohaselt kogutakse andmeid ka teiste lemmikloomade kohta. Ühelt poolt saame ülevaate linnas peetavatest lemmikloomadest, kuid teisalt annab see kindlasti loomasõpradele lootust, et ära kadunud loom taas koju jõuab,“ lisas ta.

Praegune Tallinna koerteregister nimetatakse ümber Tallinna lemmikloomaregistriks. Uuenenud registrisse on lisatud ka varjupaiga moodul, et pidada arvestust ka varjupaika jõudnud loomade ning neile tehtud protseduuride üle, samuti jälgida loomade liikumist ja koguda statistilisi andmeid.

Lemmikloom on seaduse mõistes inimese isiklikuks meelelahutuseks või seltsiks peetav või sellel eesmärgil pidamiseks mõeldud loom. Määruses käsitatakse lemmikloomana ka eriülesannete täitmiseks treenitud looma, keda kasutavad näiteks nägemispuudega inimesed või politsei- ja piirivalveamet.

Lemmiklooma kiipimise järel saab lisada looma andmed registrisse. Omanik võib seda teha kas ise (logides sisse riigi autentimisteenust kasutades) või esitada eeltäidetud ankeedi volitatud töötlejale, kes sisestab andmed registrisse seitsme tööpäeva jooksul.

Maikuu seisuga on registrisse kantud 64 185 lemmiklooma. Registrist saab kiibi järgi otsida lemmiklooma andmeid, looma omanikul on võimalik muuta oma kontaktandmeid ja anda teada looma maise teekonna lõppemisest. Õigustatud isikutel on võimalik lemmikloomade ja nende omanike andmeid vaadata.

Uus Tallinna lemmikloomaregistri põhimäärus jõustub esimesel võimalusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.