Taluliit kutsub kandideerima „Parim talu 2024” tiitlile

Parimad talud kuulutatakse välja sügisel ja tänavu juba 31. korda. Foto: Depositphotos

Rohkem kui kolmekümneaastase traditsiooniga konkurss „Parim talu” otsib tublimaid tegijaid. Konkurss toob esile peretalud, noortalunikud ja alternatiivtalud, tutvustades nende panust ja tähtsust Eesti põllumajanduses.

“Põllumajandusettevõtete kiire kontsentreerumine ohustab traditsioonilist põllumajandusmudelit ning seeläbi ka meie maapiirkondade tulevikku. Seetõttu on tähtis toetada peretalusid, et säilitada meie põllumajanduse mitmekesisus ja elujõulisus,” tõdes Taluliidu tegevjuht Kerli Ats.

“Eesti põllumajanduse tulevik sõltub meie võimest säilitada mitmekesisus ja peretalude elujõulisus. Peretaludel on oluline roll toidutootmises ja maapiirkondade arengus, tagades nii toidujulgeoleku kui ka piirkondade elujõulisuse,” selgitas Ats konkursi eesmärki tõsta esile toidutootmine peretaludes.

Kuidas kandideerida?

Nii nagu eelnevatel aastatel, oodatakse talusid kandideerima kolme kategooriasse: parim tootmistalu, parim alternatiivtalu ning parim noortalunik. Kandideerida saab 4. augustini ning kandideerimisavaldus on leitav SIIT.

Parimad talud kuulutatakse välja sügisel ja tänavu juba 31. korda. 

Ka Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liige Meelis Annus kutsus talunikke üles konkursil osalema: „Läbi tegusate pereettevõtmiste ja väikeettevõtjate saame näidata, et maapiirkonnas toimetades on võimalik luua mitmesuguseid edulugusid. Nende lugude taga olevaid peresid on oluline esile tõsta ja tunnustada, ning seda parima talu konkursi raames teemegi.“ 

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Rainer Rohtla sõnul on Eesti inimeste toidukorvis kodumaine toit olnud alati esikohal. „Oleme harjunud võtma kodumaist toitu iseenesest mõistetavalt, kuid eestimaise toidu eelistuse vähenemine näitab, kui oluline on väärtustada kohalikke talunikke ja nende tööd. Iga talu, mis toodab kohalikku toitu, on meie silmis tiitlit väärt,“ julgustas Rohtla talunikke kandideerima.

Eelmise aasta võitjate hulka kuulusid „Parim talu 2023″ tiitli pälvinud Sepa Veised OÜ (Pärnumaa). Parimaks noortalunikuks tunnistati Vinkymon OÜ (Lääne-Virumaa), aasta parimaks tootmistaluks sai Väikemetsa talu (Võrumaa) ning parima alternatiivtalu tiitli pälvis KODAS Siidritalu (Põlvamaa).

Sellel aastal tunnustab Taluliit parimaid talusid koostöös Maaelu Edendamise Sihtasutuse ja Coop Eestiga. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.