Uudis

Täna saad teha toreda rohelise jõulukingi

Foto: Unsplash

Võib vist julgelt väita, et me pole väga annetaja-rahvas. Vorst-vorsti vastu mentaliteet on aeglane kaduma – miks muidu väidetakse, et oleme maailmas riikide pinge reas alles 66. kohal heategevusliku tegevuse osas, samas oleme 33ndad jõukuse edetabelis. No ja eks me tahame ju ka teada, kas meie annetatud raha ikkagi eesmärgipäraselt kasutatakse. Põhimõtteliselt on nüüd võimalus seda kontrollida, niisamuti parandada kohta maailma heategijate edetabelis.

Täna võtavad kümned vabaühendused üle Eesti ette erinevaid tegevusi, et koguda annetusi kohalike ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama ehk toimuvad üle-eestilised annetustalgud.

Selle asemel, et annetada raha kuskile koduõuest kaugemale, on nüüd võimalus vaadata täitsa oma nina alla: millist probleemi või üritust sinu kodukoha vabaühendused sel annetustalgutel sind toetama kutsuvad ning sa saad otsustada, kas aidata kaasa.

Annetamine on üks rohelistest jõulukinkidest, selleks pole vaja autoga linna sõita, seda pole vaja mööda poode otsida, pakki ja linti ei kulu üldse ning selle üldine eesmärk on teha head. Kui tahad olla veel ekstra roheline, siis otsi talgupäevaliste seast üles need, kelle idee aitab laiemalt kaasa ka rohelisele mõtlemisele, loodushoiule ja säästmisele.

Kuhu annetada, seda saad lähemalt vaadata annetustalgute kaardilt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.