Uudis

Täna tormab ja sajab. Sadu lakkab laupäeval, et pühapäeval taas üle Eesti tiheneda

F: Pixabay

Täna varahommik oli Lääne-Eestis tormine ja sadas vihma. Tugev tuul jätkub ka täna päeval ja vihmasadu levib hommikul Eesti kohalt kagusse.

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt on pärastlõunal kohati lörtsi- ja lumehooge. Puhub lääne- ja loodetuul 7-12, puhanguti 15-20, saartel ja rannikul 13-18, puhanguti 22-27 m/s. Õhutemperatuur on -1..+3°C.

Öösel vastu laupäeva enne keskööd on Lääne-Eestis kohati lörtsi- ja lumehooge. Puhub loodetuul 6-12, puhanguti 15, saartel ja rannikul kuni 21 m/s. Õhutemperatuur on 0..-3, saartel ja läänerannikul 0..+2°C. Teed muutuvad libedaks.

Laupäeva päeval on pilvi vähe ja ilm on sajuta. Puhub loodetuul 5-11, puhanguti 14, saartel ja rannikul kuni 18 m/s, pärastlõunal nõrgeneb. Õhutemperatuur on 0..-2, saartel ja läänerannikul 0..+2°C, pärastlõunal kõikjal langeb. Teedel on libeduseoht.

Ööl vastu pühapäeva puhub läänekaare tuul 3-8, hommikul tugevneb saartel ja rannikul edelatuul kuni 10, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on saartel ja läänerannikul -3..+1, mandri sisealadel -5..-11°C.

Pühapäeval pilvisus tiheneb. Saartel hakkab lörtsi ja vihma sadama ning sadu laieneb üle mandri, suureneb jäiteoht, sisemaal sajab ka lund ja on tuisku. Puhub edela- ja lõunatuul 5-11, puhanguti 13, saartel ja rannikul kuni 17 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 0..+3°C-ni, Ida-Eestis on veel kuni -2°C.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.