Uudis

Tartu loodusmaja tutvustab linnalaagris lastele loodust

Foto: Shutterstock

Tartu loodusmaja linnalaagri lapsed teevad teisipäeval ringkäigu Tartus Kaubahoovi pargis ja panevad selle niitmata jäetud maalapile sildid taimedele, mis seal kasvavad.

Algatus on seotud Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 projektiga “Kureeritud elurikkus”, mille raames käsitletakse parke laboratooriumitena, kus katsetatakse eri viise linn elurikkamaks muuta ja loodus linna tagasi tuua.

„Lapsed, nagu ka täiskasvanud, võiksid teada, millised taimed meie parkides kasvavad ning millised putukad ja loomad siin elavad,“ ütles loodusmaja linnalaagri juhendaja Aire Orula.

Taimede sildid panevad lapsed Orula juhendamisel lisaks kaubamaja kõrval asuva Kaubahoovi pargile ka Autovabaduse puiesteele. Seal on istutuskastidesse siirdatud spetsiaalne aasamatt niidutaimedega.

Esialgu hoitakse “Kureeritud elurikkuse” projekti katselapid Kaubahoovi, Uue turu ja Barclay pargis niitmata sügiseni. Kevadel on kavas jätkata projektiga samades parkides, samuti plaanitakse mitmesse paika uusi taimekooslusi, et katsetada elurikkuse loomise lisavõimalustega.

Projekt kestab kavakohaselt vähemalt aastani 2024, mil Tartu kannab koos Lõuna-Eestiga Euroopa kultuuripealinna tiitlit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.