Uudis

Tartu plaanib sel aastal rattaringlust oluliselt laiendada

Tartu rattaringluse rattad.Foto: Tartu linnavalitsus

Tartus ülipopulaarseks kujunenud rattaringlust on kavas sel aastal veelgi laiendada. Linna erinevatesse piirkondadesse rajatakse juurde kümme uut parklat.

Abilinnapea Raimond Tamme sõnul on Tartu rattaringlus hästi käima läinud suuresti tänu sellele, et rendirataste parklad paiknevad üle kogu linna.

“Soovime järkjärgult parklate võrgustikku tihedamaks muuta, et rataste kasutamist veelgi hoogustada. Samuti on oluliseks sammuks parklate rajamine traditsioonilistest linnapiiridest väljapoole, et pakkuda alternatiivi autoga sõitmisele ning vähendada üha kasvava autostumisega kaasnevaid negatiivseid mõjusid,” ütles Tamm.

Uued rattaparklad on kavandatud ehitada Pallase puiestee mänguväljaku juurde, kaupluse Magaziin (Ringtee tn 10) juurde, Raja tänavale (haiglakompleksi lähedusse), Jaama ja Paju tänava ristmikule, Võru tänava ja Ringtee tänava liiklussõlme, Sisustus E Kaubamaja lähistele Tehase tänaval, Märjale Keskuse ja Vee tänava ristmiku läheduses oleva palliplatsi kõrvale, Ilmatsallu Järve tee, Ojaääre ja Kooli tee ristmikule, Betooni ja Ravila tänava ristmikule ning C. R Jakobsoni ja J. V. Jannseni tänava ristmiku lähedusse.

Esimeses etapis ehitatakse välja rattaparklate alused koos elektriühendustega. Selle aasta linnaeelarves on rattaparklate rajamiseks planeeritud kokku 200 000 eurot.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.