Uudis

Tartus saab katsetada argitoimetusteks auto asemel kastirattaga sõitu

Auto asemel katseta kastiratast.Foto: Jan Henrik Pärnik

Homsest algab Tartu velorendi projekt, mille käigus saab eraisik ja ettevõtja kasutada kastiratast toidukraami kojuvedamiseks või ettevõtte toimetuste lihtsustamiseks.

Pilootprojekti käigus pakutakse laenutamiseks kolme erinevat elektrilist kastiratast, millest üks on mõeldud ainult kaubaveoks ja kaks neist sobib ka inimeste transpordiks. Kastirataste kasti maksimaalne kandevõime on 80 kilo, inimeste veoks sobivad kastid on varustatud turvavöödega.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul on kastirattad paljudes Euroopa riikides juba väga populaarsed, kuid Eestis on neid linnapildis näha siiski suhteliselt harva.

“Tartu on seadnud eesmärgiks suurendada keskkonnasäästlike liikumisviiside osakaalu linnaliikluses,” ütles Tamme. Üheks võimaluseks on kastirattad, millega saab tuua poest toidukraami, viia lapsi lasteaeda või korraldada ettevõtete logistikat.

“Soovime kastirattaid erinevatel aastaaegadel testida, seetõttu ei pelga me alustada ka keset lumerohket ja külma talve,” sõnas Tamme. “Aastaringseid rattasõitjaid tuleb Tartus üha juurde ning meil ei ole põhjust rääkida jalgrattast kui hooajalisest liikumisvahendist.”

Projekt kestab suve lõpuni, selle aja jooksul oodatakse rattakasutajatelt tagasisidet, et arendada väljak asutajasõbralik teenus.

Täpsemat infot leiab siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.