Telliskivi parkla muutmine pargiks soodustab linnaku äritegevust

Telliskivi uus park. Foto: Helen Truuverk

Tallinnas Telliskivis Literaadi esisel alal sai senisest suurest parkimisplatsist park. 3. juulil ametlikult avatav ja enam kui 5000 m2 suurune pargiala liidab Telliskivi ärilinnaku töökeskkonna ja vaba aja veetmise võimalused terviklikuks linnaruumiks, tuues piirkonda rohelust ning mitmekülgseid liikumisvõimalusi. 

Pargi valmimine märgib uue ajajärgu algust Telliskivile – lähiaastatel saab Telliskivi juurde rohe- ja pargialasid, väljakuid- ja meelelahutusalasid.  

Literaat Restod juhi Heidi Kuuse sõnul avaldab tänavaruum teenindusasutustele suurt mõju ning looduse tähtsuse tõstmine annab ettevõtetele vaid lisaväärtust. “Inimesed on muutunud järjest enam loodusteadlikumaks ning oskavad väärtustada puhast ning tervislikku keskkonda, seda eriti nautides head toitu ning seltskonda,” ütles Kuusk.

Tema sõnul on Telliskivis toimuv aktiivne arendustöö rohelisema keskkonna suunas vägagi tervitatud ning toetab nii kohalike kui ka kaugemalt tulevate toidunautlejate jõudmist Telliskivisse. 

Telliskivi pargi on kujundanud VÄLI maastikuarhitektid Kristian Nigul, Kadi Nigul, Kadri Uusen ja Katariin Lepiku. Läbivaks ideeks oli kujundada keskne selgroog Balti Jaama suunalt läbi M-hoone, mis koos pargi ehitusega on esimest korda saanud läbipääsutunneli ning inimestel on erakordne võimalus näha M-hoonet seestpoolt. 

Park soodustab toitlustusasutuste laienemist õue, mis toob välisruumi suminat ja meeleolu. Mitmekesise taimede kooslusega haljasalad loovad meeldiva keskkonna nii inimestele kui ka putukatele ja mikroorganismidele.

Vihmapeenarde kavandamisega on antud panus veeringlusse: sademevesi on lokaalselt majandatud, kuid veelgi enam saavad nii taimed kui ka teised elusorganismid eluks vajaliku vee. Varikatustel on kasutatud murukatet, mis leevendab kõrge temperatuuri mõju. 

Pargi tasuta avamissündmus on kolmapäeval, 3. juulil kl 18, kus üles astuvad Jarek Kasar, Timo Vendt ja Joelle, meeleolu loob DJ Tanel Matsalu ning õhtu lõppeb välikinos linastuva filmiga “Mees, kes varastas Banksy”, mis juhatab sisse suvise välikino ning 5. juulil Telliskivis avatava maailmakuulsa kunstniku Bansky näituse. 

Pargi avamisürituse ajakava: 

18.00 DJ Tanel Matsalu

19.00 Jarek Kasar

21.00 Timo Vendt ja Joelle

23.00 Telliskivi Välikino: “Mees, kes varastas Banksy”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.