Toetuse abil ehitatakse üle Eesti kokku 50 kilomeetrit uusi jalgratta- ja jalgteid

Foto: Pexels.com

Eelmise aasta sügisel välja kuulutatud jalgratta- ja jalgteede investeeringute taotlusvoorust on selgunud rahastust saanud projektid. Esimese vooru eelarve on kokku 10 miljonit eurot.

Toetus on suunatud kohalikele omavalitsustele väljaspool Tallinna, Tartu ja Pärnu linnapiirkondi.

36 toetusprojekti kaudu lisandub omavalitsustesse üle Eesti kokku 50 kilomeetrit uusi jalgratta- ja jalgteid. Projektide toetuse suurus on vahemikus 60 514 – 500 000 eurot ja nende eeldatav valmimise tähtaeg on hiljemalt 2026. aasta sügis.

„Jalg- ja jalgrattateede rajamise taotlusvooru raames sai toetust küsida lisaks jalg- ja jalgrattateede rajamisele ka näiteks jalgrattaparklate, jalgratta- või jalgtee ääres asuva iseteenindusliku jalgrataste, lapsevankrite, ratastoolide, kui ka muude abivahendite jaoks kasutada mõeldud tasuta remondipunktide ehitamiseks. Samuti puhkamiseks mõeldud istekohtade rajamiseks,“ ütles taotlusvooru läbi viiva Riigi tugiteenuste keskuse (RTK) elu- ja ettevõtluskeskkonna talituse juhataja Kertu Sepp.

Sepa sõnul hinnati 51 esitatud projekti NUTS 3 piirkondade kaupa, mis tähendab, et Põhja-, Kirde-, Kesk-, Lääne- ja Lõuna-Eesti piirkondades moodustusid eraldi pingeread. Nii mõneski piirkonnas said rahastamisel määravaks hindepunktid, mis anti rajatava teelõigu potentsiaalsete kasutajate arvule ning teelõigu ehituse maksumusele kilomeetri kohta, lisas ta. 51 taotlusest valiti välja 36.

Voorust taotletava toetuse summa on 50 000 kuni 500 000 eurot projekti kohta. Toetuse suurus konkreetsele kohaliku omavalitsusele sõltub tema põhitegevuse tuludest ja elanike arvust ning sellele lisandub kohaliku omavalitsuse omafinantseering.

Taotlusperioodi jooksul toimub kaks taotlusvooru, igal taotlejal on õigus esitada taotlusvooru kuni kaks taotlust. Järgmine taotlusvoor – samuti eelarvega 10 miljonit eurot – avaneb eeldatavasti 2025. aasta teises pooles. Rohkem infot taotlemise tingimuste kohta ja toetust saanud projektide kohta leiab RTK kodulehelt.

Toetust rahastatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.