Uudis

TORMIKAHJUD: Saaremaal rammisid autod teele kukkunud puid, ka Hiiumaal takistavad murdunud puud liiklust

Möödunud nädalavahetusel reageerisid Lääne regiooni päästjad tuule ja tormi poolt põhjustatud väljakutsetele 67 korral. Enamasti on olnud tegemist teedele kukkunud puudega, mõnedel kordadel on päästjatel tulnud eemaldada tuule poolt lahti kistud katuseplekke.

Kõige rohkem on kannatada saanud Lääne-, Saare- ning Hiiumaa. 14. jaanuaril reageerisid päästjad Läänemaal 15 korral, Saaremaal 11, Raplamaal 7, Pärnumaal 6 ja Hiiumaal viiel korral tuulemurdudele. 17. jaanuari öösel tugevnes tuul taas ning hetkeseisuga on tuule poolt murtud puid eemaldatud Saaremaal juba 12 ning Hiiumaal viiel korral.

Saaremaal on tormituulte tõttu saanud vigastada kolm sõiduautot – nii Kaali, Karida kui ka Paevere külas sõitsid autod vastu teele kukkunud puud. Autod said kergemaid vigastusi, inimesed jäid õnnetustes terveks. Metskülas murdus korraga maha kaheksa puud.

Hiiumaal Valgu külas kukkus teele kolm puud korraga ning kaks puud korraga Luidja külas. Puude takistuse taha on jäänud pidama nii libedusetõrje autod kui ka liinibuss. Kõrvalteed on Hiiumaal äärmiselt libedad ning ohtlikud, kuna nii tugev tuul võib kergema sõiduauto jää tõttu kraavi lükata.

Kestva tormi valguses soovitab Päästeamet esmalt püsida inimestel kodus ning võimalusel mitte õues liigelda. Kõigil inimestel soovitame läbi mõelda, kas nemad ja nende kodu on valmis olukorraks, kus õues möllavad marutuuled ning elekter on katkenud.

Enamasti ei tule torm nii ootamatult, et selleks valmistuda ei jõuaks. Laadige mobiiltelefonide akud täis, võimalusel hankige lisaks ka akupank. Samuti võiks igas kodus varuks olla mõne päeva jagu joogivett ja toitu. Vaata, mida hädaolukorraks koju varuda.

Täiendatud:

Esmaspäeva keskpäevaks on tormituule tõttu vooluta juba üle 16 000 majapidamise. 

Elektrilevi andmetel oli kella 11.36 ajal rikkelisi katkestusi Harjumaal 6909, Hiiumaal 1133, Lääne-Viruimaal 2199, Raplamaal 1517 ja Saaremaal 4626. 

Ilmateenistuse prognoosi järgi puhub esmaspäeval tormituul kohati kuni 30 m/s. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.