Uudis

Uus keskkonnaminister kahtleb, kas inimene on kliimamuutuste peamiseks põhjustajaks

Uus keskkonnaminister Rain Epler.Foto: PM / SCANPIX BALTICS

Esmaspäeval ametivande andnud keskkonnaminister Rain Epleri sõnul on küll kliimamuutused olemas, aga ta kahtleb, kas inimese roll on nii suur, kui väidetakse olevat.

“Inimene kindlasti mõjutab keskkonda ja seda, mis maakeral toimub,” sõnas Epler täna hommikul “Terevisioonis”. “Inimene on kindlasti jõudnud oma arengus sellisesse kohta, kus suudetakse protsesse väga suurelt mõjutada.”

Saatejuht Liisu Lassi tõstatud küsimusele, kuidas peaks Eesti oma energiatarvet rahuldama, vastas Epler, et ta ei näe enam põlevkivienergeetikas suurt potentsiaali. Kuid üheks alternatiiviks peab ta kindlasti tuumaenergiat.

“Taastuvenergial – tuulel, päikesel – on kindlasti oma osa meie energiavajaduse rahuldamises,” sõnas Epler. “Aga ma arvan, et on oluline olla kursis ka arengutega tuumavallas. Kui räägitakse uue põlvkonna tuumajaamadest, mis alles mõni aasta enne 2030ndat jõuavad prototüübi valmimiseni, siis ma arvan, et peaksime nende arengutega kaasas olema.”

Epler ei avaldanud arvamust metsanduse arengukava kohta. “Täna-homme kohtun ministeeriumis eri valdkondade juhtide ja asekantsleritega, tahaks esialgu keskkonnaministeeriumi vaate selgeks saada, siis tuleb tõesti hakata lahendusi otsima,” sõnas ta.

Vaata intervjuud järele siit.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.