Uudis

Vaata pilte: ulatuslikest maastikupõlengutest tekkinud suits on värvinud San Francisco taeva oranžiks, hukkunud on vähemalt kaheksa inimest

Foto: Chine Nouvelle/Sipa/Scanpix

California osariigis lõõmavates maastikupõlengutes on surma saanud vähemalt kaheksa inimest, teatasid kolmapäeval USA võimuesindajad.

Kümned tuhanded inimesed on pidanud kodudest lahkuma.

Osariigi põhjaosas asuvas Sierra Nevada rahvuspargis päästeti pühapäeval sõjaväekopteritega paarsada maastikupõlengus tulelõksu jäänud inimest.

Maastikupõlengud möllavad ka Oregoni ja Washingtoni osariikides.

Oregoni kuberner Kate Brown nimetas põlenguid ennenägematuteks. Washingtoni osariigi kuberner Jay Inslee ütles, et põlengute tekitatud kahjusid on südantlõhestav vaadata.

San Francisco elanikud vaatasid eile, 9. septembril kohkumusega põlengusuitsu tõttu oražiks värvunud taevast. Inimeste kirjeldusel oli mõnel pool suitsu tõttu valgust sama vähe kui öösel. Kõigele lisaks langest taevast tuhka.

“Apokalüptiline. Olen elanud siin 1998. aastast alates ja pole eales midagi sellist näinud,” kirjeldas üks linnaelanik suhtlusvõrgustikus Twitter.

“Kui tules olev taevas ei ärata meid kliimamuutusele, siis ei tee seda miski,” ütles videojagamiskeskkonnas Youtube tuntud Zack Kornfeld.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.