Uudis

Vaata videot: rajakaamera jäädvustas Harjumaal veesilma ääres askeldava ilvesepere

Foto: kuvatõmmis Harri Peetsalu rajakaamera videost

Loodusfotograaf Harri Peetsalu Riisipere kanti paigutatud kaamerasilma ette jäi ilveseema, kes käis koos kolme pojaga vett joomas.

Kokku on Peetsalul paigutatud loodusesse neli kaamerat, mis on paigutatud üksteisest paari kilomeetri kaugusele. “Nii võib sattuda üks ja sama loomapere eri aegadel eri kaamerate vaatevälja,” ütles ta.

“Kuna koduseid töid on suviti palju, lahendasin asja nii, et rajakaamerad on minu asemel metsas, et saaksin kogu vaba aja kodu renoveerimisele-remondile pühendada,” sõnas Peetsalu.

Üks kaameratest seisab aasta ringi mägra maja juures, teise asukohta vahetab Peetsalu aga iga kuu tagant, et leiaks sellele lõpuks sobiliku paiga. Peetsalu käib nädala-kahe tagant metsas ja vaatab kaamerad üle: selleks tuleb ette võtta 17,5 kilomeetri pikkune ring.

Peetsalu rajakaamerate eest on läbi käinud nii hunt, kährik, hirv kui ka lammas ja koer.

Peetsalu ostis esimese kaamera viiekümne aasta eest, loodusest hakkas ta pilte jäädvustama 20 aastat tagasi. Esialgu tegi ta kõigest põnevast pilti. “Aeg tegi kähku oma korrektiivid, lõpetasin tühja-tähja plõksutamise ja hakkasin lähenema pildistavale objektile loominguliselt,” sõnas Peetsalu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.