Uudis

Väga ohtliku ilma hoiatus: Eestit tabab täna öösel tugev vihm, saatjaks äike

Foto: Shutterstock

Riigi Ilmateenistuse teatel on oodata äikest, rahet ja tugevat tuult ning sadu.

Eesti idaserva jõudnud äikesevihmapilved ei liigu enam kaugemale itta, sest õhuvool on pöördunud lõunasse ning hoiab atmosfääris tekkinud status quod. Kuni homse pärastlõunani kehtib esimese astme äikesehoiatus, mis tähendab seda, et pilvealused puhangud küündivad 15-20 m/s ning lisaks sajule võib sadada ka rahet.

Riigi Ilmateenistuse andmetel võib esimese astme hoiatuse puhul olla ilm ohtlik. Kui su tegevus on ilmast mõjutatud, jälgi ilmaprognoosi.

Homme varahommikul on hoopis põhjus rääkida sajust, mis väärib teise astme hoiatust. Lõunapoolt saabub Liivi lahele vihmasadu, mis levib edasi Lääne- ja Kesk-Eesti kohale. Pärastlõunal koondub tihedam sadu Eesti idaserva, kohati on äikest.

Oodatav sajuhulk on 12 tunni jooksul 25-50, kohati 70 mm. Läänekaarde pöörduv tuul tugevneb sisemaal puhanguti 15-17, rannikualadel 18-20, pärastlõunal võivad Kirde-Eesti rannikul puhangud ulatuda kuni 25 m/s.

Teise astme hoiatuse puhul on ilm ohtlik ja esineb tavatuid ilmastikunähtusi. Ole väga tähelepanelik ja jälgi pidevalt ilmaprognoosi. Ole teadlik riskidest, mis võivad olla vältimatud. Järgi kõiki võimuesindajate antud soovitusi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.