Uudis

Vahepeal taanduv suvekuumus naaseb järgmise nädala lõpu poole

Foto: Shutterstock

Kui viimastel päevasel Eestit hellitanud suur suvekuumus pärast esmaspäeva taandub, siis järgmise nädala lõpu poole on taas oodata sooja ja päikeselist ilma.

Pühapäeval jätkub kõrgrõhuala nõrgenemine ja tingimused rünksajupilvede arenguks muutuvad soodsamaks. Päeval sajab mõnes kohas hoovihma ja on äikest. Tuul on enamasti nõrk ja muutliku suunaga, pärastlõunal tugevneb põhjarannikul kirdetuul 6-12 m/s, äikesepilvede all võib tugevamaid puhanguid olla.

Öösel on sooja 13-18, Väinamere ja Liivi lahe äärsetel rannikualadel kuni 21 kraadi, päeval tuleb sooja 26-31 kraadi, sajuhoogude korral ja meremõjuga rannikul kuni 21 kraadi.

Järgmise nädala esmaspäeva öö hakul võib kohati hoog vihma tulla ja ka äikest olla. Pärast keskööd on enamasti sajuta ja selgema taevaga ilm. Tugevnev idakaare tuul aga annab märku lääne poolt lähenevast madalrõhulohust, mis päevaks toob eelkõige Lääne- ja Edela-Eestisse sajupilvi ja on äikese võimalus.

Puhub võrdlemisi tugev ida- ja kagutuul. Öösel on sooja 13-18, Lääne-Eesti rannikualadel 20 kraadi, päeval 24-29, Soome lahe ääres kuni 20 kraadi. Õhtul muutub õhk Eesti lääneservas värskemaks.

Teisipäeva ööks liigub madalrõhulohk ühes sajupilvedega Eesti kohale, läänepoolsetes maakondades on vihmavalingud ja äike tugevad. Päeva jooksul liigub madalrõhulohk Peipsi poole, tugevate äikeste ja intensiivsete vihmade vöönd kandub enam idapoolsetesse maakondadesse, on tugevate tuulepuhangute oht ja rahe on ka võimalik.

Õhtul saab tihedam sadu läbi. Tuul on võrdlemisi tugev, puhub öösel valdavalt kagust ja lõunast, saartel juba edelast, läänest, päeval pöördub tuul ka mandril lääneservast alates järk-järgult edelasse ja läände. Öösel on sooja 14-19, päeval 17-21 kraadi, vaid Ida-Eestis tõuseb veel 25 kraadini.

Kolmapäeval koondub madalrõhkkond Lapimaale, aga selle mõjuala laieneb ja katab kogu Põhja-Euroopa ning selle serva mööda kandub üle Eesti aeg-ajalt sajuhooge. Praegustel andmetel on sadu tihedam hommikul ja päeval. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Öösel on sooja 11-16, päeval 16-21 kraadi.

Neljapäeval eemaldub madalrõhkkond edasi Norra merele ja Läänemere ümbruses selle mõju veidi väheneb. Öö on suurema sajuta, päeval sajab mõnes kohas hoovihma. Edela- ja läänetuul on tugev kuni õhtuni, siis nõrgeneb. Öösel on sooja 10-15, päeval 17-21 kraadi.

Reedel madalrõhkkonna mõju väheneb ja tõusva õhurõhu foonil on vaid üksikute vihmahoogude võimalus. Tuul on nõrk. Öösel on sooja 8-13, rannikul kuni 15 kraadi, päeval 19-24 kraadi.

Laupäeval pöördub õhuvool lõunakaarde ning uuesti pääseb soojem õhumass Läänemere idarannikule. On kohatiste hoovihmade ja äikese võimalus. Idakaare tuul muutub tuntavamaks. Öösel on sooja 10-15, päeval 20-25 kraadi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.