Uudis

Vald pakkus võimalust prügist tasuta vabaneda, aga tulemuseks on prahiga palistatud teeääred

Keskkonnaspetsialist: mul on rehvimaik suus ja pisarad silmis

Foto: Saue vald

Eelmisel laupäeval, 1. juunil said Saue valla elanikud võimaluse vabaneda tasuta oma prügist. Veel nädal hiljem viiakse aga kogumiskohtadesse sodi.

Möödunud laupäeval oli Saue valla elanikel võimalik viia oma ohtlikke jäätmeid sealsetesse kogumispunktidesse, mille lubas vald tasuta ära viia. Selleks pandi paika ka kindel kellaajaline graafik, mille põhjal sai prügi kindlasse kohta toimetada.

Foto: Saue vald

5. juunil teatas vald oma Facebooki lehel, et terve nädala jooksul on toodud prahti juurde: “Lihtsalt on toodud. Nagu see oleks maailma normaalseim asi kallata oma laga tee äärde suvalisel hetkel maha. Hoomamatu. Käsiteldamatu. Nagu keskkonnaspetsialist ütles, tal on rehvimaik suus ja pisarad silmis …”

Saue Facebooki lehel on veel kirjas, et lisaks ohtlikele jäätmetele on tekkinud kogumiskohtadesse esemeid, mis sinna ei kuulu. Facebookis avaldatud fotolt jääb silma näiteks külmkapp ja televiisor. Samuti näib, et paljud väikeettevõtted on kasutanud võimalust kurjasti ära.

Mis on ohtlik jääde?

Keskkonnaministeeriumi teatel kuuluvad ohtlike jäätmete nimekirja aegunud ravimid, elavhõbeda kraadiklaas, kodukemikaal (näiteks torupuhastusvahend või juukselakk), vanaõli, õline kalts, õlifilter, värvi-, laki-, liimi- ja lahustijääk, väetis ning pestitsiidid, rotimürk ja teised biotsiidid, kompaktlamp ehk säästupirn, päevavalguslamp, patarei ja aku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.