Uudis

Vali oma lemmik: Keskkonnasäästlike meenete disainikonkursil algas rahvahääletus

Konkursil osaleb Tarmo Luisk tööga "Mikroaed". See on valmistatud kanistrist, millele on külge lisatud spetsiaalne taimekasvatusvalgus ja teostatud sobiva kujuga ava lõige. Foto: Tallinn - roheline pealinn / Facebook

Tänasest nädala lõpuni saab rahvas sotsiaalmeedias valida konkursile „RoheAsi“ esitatud keskkonnasõbralike ja jätkusuutlike meenete ideede seast oma lemmiku. 

Märtsis alanud Eesti Disainerite Liidu ja Tallinna linna disainikonkursile “RoheAsi” laekus kolmes kategoorias 44 tööd. Oma lemmikut saab valida Tallinna Euroopa rohelise pealinna 2023 ja Eesti Disainerite Liidu Facebooki-lehtedel.

„Rõõm on tõdeda, et roheline teema on saanud loomingu iseenesestmõistetavaks osaks, poolkäsitöönduslike toodete puhul on seda loodussäästlikke tooteid lihtsam teostada; eriti tulemuslik on aga, kui ka masstoodet saab keskkonnasõbralikult toota,“ ütles Eesti Disainerite Liidu president Ilona Gurjanova.

„RoheAsi“ kutsus looma keskkonnasäästlikke tooteid, mis oleksid kasutatavad igapäevaelus, samas stiilsed, innovaatilised ja kõrge esteetilise väärtusega ning kannaksid endas loodussäästlikkuse (taaskasutus, uuskasutus, ringmajandus), praktilisuse ja pikaealisuse põhimõtteid. 

Oodatud olid ideed, mille läbi edendada ja toetada erinevate huvigruppide seas keskkonnasõbralikku ellusuhtumist, leida nutikaid lahendusi ja sõnumikandjaid (sh ametlikke meeneid), mis haakuvad ühe või mitme rohelise pealinna fookusteemaga: kaasav linn, nutikas linn, kestlik linn, õppiv linn. 

Konkursi võitjad kuulutatakse välja 31. mail Tallinna kaasamiskeskuses (Kaarli pst 1, I korrus), kus on väljas ka valik konkursile esitatud tööde prototüüpidest. Laiem avalikkus saab nendega tutvuda suvel korraldataval näitusel. 

Konkursile oodati ideid kolmes kategoorias: sümboolne RoheAsi, esinduslik RoheAsi ja väärikas RoheAsi. Rahvas valib oma lemmiku ning Eesti Disainerite Liit annab välja ühe täiendava ostupreemia. Auhinnafond on 9 200 eurot.

Konkurss „RoheAsi“ jätkab Eesti Disainerite Liidu initsiatiivi tuua turule tooteid, mille järgi on märgatav nõudlus ning on jätkuks konkursisarjale, mille raames on juba selgunud parim “Väike Asi”, parim “Meeste Asi ja parim “Laste Asi”. 

Tallinn on Euroopa rohelise pealinna aastaks 2023 seadnud eesmärgiks parandada linlaste elukvaliteeti ning luua parema elukeskkonna ja linnaruumiga keskkonnasõbralik linn, mil on ka kestlikest põhimõtetest lähtuv juhtimine. Samuti soovitakse kaasata Tallinna kogukondi rohkem linna arendamisesse, leida võimalusi roheinnovatsiooni toetamiseks ja rakendamiseks, arendada süsinikuneutraalset liikuvust ja ringmajandust ning aidata linnaelanikel paremini mõista keskkonnahoiu olulisust.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.