Uudis

Vana-aastaõhtuks pane kummikud jalga – aastavahetus tuleb vesine

Foto: Pixabay

Kui unistus valgetest jõuludest jäigi vaid unistuseks, siis paistab, et unistus valgest aastavahetusest jääb samuti. Eesti ilmateenistuse andmetel tuleb taevast vaid vesisemat: vihma ja sekka lörtsi ning kogu nädal kujuneb üsna üheülbaliseks.

Homme, vana-aastaõhtul on meie kohal madalrõhuala edelaserv, mis õhtuks eemaldub Venemaale. Öösel sajab kohati vihma ja lörtsi, päeval selle lääneservas on lörtsi ja vihmahooge laialdasemalt, pärastlõunal lääne poolt alates õhurõhk tõuseb. Puhub mõõdukas lääne- ja loodetuul, päeval saartel ja rannikul tugev loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 0..+4, päeval +1..+4°C.

Kolmapäeval, uue aasta esimesel päeval on Eesti kohal kõrgrõhuhari, mida põhja poolt võib ohustada väike madalrõhulohk. Nii on öösel sajuvõimalus väike ja kohatine, kuid päeval võib mitmel pool sadada vihma ja lörtsi. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -2..+2, päeval +1..+4°C.

Neljapäeval (2.01) on Grööni merelt Skandinaaviale lähenemas jõuline madalrõhuala. Meie ilmale see veel suurt mõju ei avalda, kuid eemalduva madalrõhulohu mõjul sajab öösel Ida-Eestis mitmel pool vihma ja lörtsi, päev on sajuta. Puhub mõõdukas, sisemaal nõrk läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -2..+2, päeval +1..+4°C.

Reedel (3.01) selle madalrõhuala mõju meie ilmale suureneb ja edelatuul järk-järgult tugevneb ning päeval võib olla üksikuid vihmasabinaid. Õhutemperatuur on öösel -1..+4, päeval +2..+5°C.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.