Uudis

Vastutustundlik eestimaine jalatsibränd KIRA tõi turule eritellimusjalatsid

Kunstnik Miina Vilu KIRA saabastega. F: KIRA

Eesti päritolu vastutustundlik jalatsibränd KIRA on välja tulnud kahe uudse lahendusega. Jalanõusid saab nüüd igaüks otse veebipoest tellida enda mõõtude järgi vastavalt jala kujule. Lisaks saab soovi korral disainida endale unistuste jalanõud, mille teostuse eest vastutab noor kunstnik Miina Vilu.

Eesti jalanõubränd KIRA erisus peitub jätkusuutlikus disainis ja tootmises. Kõik ajatu disainiga, kapselkollektsiooni sobivad jalatsid on toodetud Eestis, kasutades vastutustundlikke materjale, teaas KIRA pressiteates. Näiteks  on saabaste tallad valmistatud vanadest autorehvidest, pealispind jalanõutööstuse jääkidest ning sisu ümbertöödeldud plastpudelitest. 

Kuna sama liist ei pruugi iga jalakujuga sobida, pakub KIRA nüüdsest võimalust tellida ketsid või saapad täpselt õigete personaalsete mõõtude järgi. Õiges mõõdus ilus jalats on kandjale mugav ning toetab „vähem on rohkem“ põhimõtet, kus sobiv klassikalise välimusega jalats saab pikka kandmist, vähendades sellega masstarbimist ning iga osapoole ökoloogilist jalajälge. Eriti suur nõudlus on eestlastel laia liistu vastu, mida tavapoodides on pigem keeruline leida.

KIRA teeb ühtlasi koostööd noore Tartu kunstniku Miina Viloga, kes suudab jalatsi kordumatuks muuta, maalides detailse täpsusega soovitud teema saapa või ketsi peale. Piiriks on vaid kujutlusvõime – valida saab värve, materjale ning maalingu teemat. Tulemus on enam, kui unikaalne, sest ühe saapapaari maalimine võtab aega keskmiselt 17 tundi!

KIRA jalatsid on populaarsed ka tuntud eestlaste hulgas – kodumaiseid jalavarje on näiteks Kersti Kaljulaidi, Märt Avandi, Egle Nabi ja Jaak Printsu igapäevases teenistuses. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.