Uudis

Vibujahi vastu 10 000 toetushäält kogunud Loomus pöördus keskkonnaministri poole

Foto: Shutterstock

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus pöördus keskkonnaministri poole petitisiooniga, millega väljendatakse vastuseisu soovile legaliseerida Eestis suurulukite vibujaht, sest see tekitab loomadele kannatusi.

Loomuse juhatuse liige Regly Johansoni sõnul näitab kogunenud allkirjade arv, et teema vastu on olemas tugev avalik huvi.

Pöördumises keskkonnaministrile tõi Loomus välja, et vibujahi puhul on oht, et loom ei sure kohe, vaid peab pärast tabamust veel pikalt piinlema.

“Puuduvad tõendid, mis lubaksid täie kindlusega väita, et vibujaht ei tekita loomadele rohkem kannatusi,” seisis ministrile saadetud kirjas. “Seetõttu on ka paljudes riikides see keelatud, näiteks Lätis, Leedus ja Rootsis. Lisaks soodustab vibujahi lubamine loomade tapmist lõbu pärast ja sportlikust huvist, mis on ebaeetiline.”

Eestis on 2013. aastast seaduslik väikeulukite vibuga küttimine, kuid vibukütid on avaldanud soovi laiendada vibujahti ka suurulukitele. Loomus soovib, et neid kaasataks jahiga seotud aruteludesse.

Allkirjade kogumine pole veel lõppenud, täpsema info leiad Loomuse lehelt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.