Uudis

Video: vaata, kuidas treenitakse hundi kuulekust

Foto: kuvatõmmis videost

Hundiuurija Laura Kiiroja sõnul parandab treenimine võsavillemi hooldamist – arst saab teda vaadata vajadusel üle ilma, et peaks kasutama anesteesiat.

Inglismaa loomaaias filmitud videost on näha, kuidas hunti treenitakse positiivse kinnistamise meetodil füüsilist läbivaatust läbima, kirjutab Kiiroja Looduskalendris.

Kiiroja sõnul tagab selline lähenemine, et võsavillem osaleb treeningul vabatahtlikult: midagi ei juhtu, kui ta otsustab ära minna. Treener peatab tegevuse kohe, kui loom tõstab nina riiulilt.

“Kui aga hunt hoiab oma nina ilusti riiuli peal ja laseb treeneril oma keha kompida, saab ta selle eest maitsva preemia,” kirjutas Kiiroja. Pärast maiuse saamist saab hunt valida, kas soovib harjutust korrata või tukastada. “Keegi ei sunni teda tagant.”

Kiiroja sõnul parandab selline treenimine märkimisväärselt loomaaialooma hooldamist. Sotsialiseeritud, inimest mitte pelgava ja läbivaatuseks treenitud hundi iga pisematki vigastust või hambavalu on võimalik vaadata üle ilma, et peaks kasutama anesteesiat või tekitaks loomas stressi.

“See tähendab, et iga väiksemgi tervisemure saab asjakohase ravi, olgu selleks igapäevane silmatilkade panemine või tablettide manustamine,” kirjutas Kiiroja.

Sotsialiseerimata hunti saab seevastu üle vaadata ja ravida sisuliselt ainult anesteesiat kasutades, mis on riskantne ja kallis. Seetõttu jääb enamik terviseprobleeme tähelepanuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.