Viis lihtsat nippi, kuidas vähendada kodusse kogunevat pakendiprügi

Foto: Shutterstock

Selleks, et prügikast ei ajaks üle, vähenda muu hulgas emotsioonoste, keeldu lisapakendist ja eelista taaskasutust.

Vähenda emotsioonioste

Poenimekirjad on kasulikud nii kaubanduskeskuses kui e-poes sisseostude tegemiste planeerimisel, et maksaksid lõpuks vaid selle eest, mida sul ka tegelikult vaja läheb.

Keskonnaagentuur soovitab võimalusel valida kvaliteetseid tooteid, mille eluiga on pikem – väiksem tuleb lõpuks nii ühe kasutuskorra hind kui pakendite hulk, millest vabaneda tuleb.

Teavita poodi, et sa ei soovi lisapakendamist

Nakkuse leviku tõkestamiseks on inimlik kõik kaubad igaks juhuks mitmekordselt pakendada, kuid lõpuks puutuvad kõik kauba käitlejad ikkagi kokku kõige välimise pakendiga.

Kui sa ise poodlemisel ja selle järgselt hügieenireegleid järgid, siis pole põhjust karta ei ühe- ega mitmekordselt pakendatud toodet.

Tunnusta ettevõtet, kes aitab kodust pakendikuhja ennetada


Kiida seda, kes kasutab oma toodete pakendamisel keskkonnahoidlikke lahendusi. Avalik tunnustus levib kõige kiiremini virtuaalsetes suhtlusvõrgustikes, kuid iga kaupmeest motiveerib endiselt ka vahetult öeldud hea sõna.

Eelista isiklikke korduvalt kasutatavaid pakendeid


Oma korduvkasutatavate pakenditega poest, kioskist või turult kauba kaasavõtmine (näiteks toit oma riidest kotti) on lisaks loodusressursside kokkuhoiule ka igakordselt uue “võõra” pakendi võtmisest turvalisem.

Ära siiski unusta oma riidekotte, pudeleid, topse ja muid vahendeid hügieeninõuete kohaselt puhastamast.

Kogu jäätmed edasiseks käitlemiseks liigiti


Eralda kodus pakendite jaoks omaette prügikast plastile ja metallile ning kogu eraldi ka kartong- ja klaaspakendid. Kui veel eraldi koguda biojäätmed, siis selgub kiiresti, et segaprügi jaoks piisab ka väikesest kastist – seda lihtsalt ei teki enam nii palju ja pole enam vaja nii tihti ühiskasutuses olevate ühistute prügikonteinerite kaasi tõstmas käia.

Kui sinu kodu läheduses standardselt lahtise avaga pakendijäätmete konteinereid ei peaks leiduma või on need pidevalt täis, tuleks pöörduda oma kohaliku omavalitsuse poole.

Jäta meelde, et nakkusohtlikud pakendid tuleb koguda ühte suletavasse kilekotti ja visata segaolmejäätmete sekka.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.