Uudis

Viis tahket puhastus- ja hügieenivahendit, mis kodus ruumi säästavad

Lihtne seep võtab vähem ruumi kui dušigeel.Foto: Shutterstock

Mitmed koju varutud hügieeni- ja puhastustarvikud võtavad meie kodus ruumi oma veesisalduse tõttu. Ruumikasutuse mõttes võib aga mõistlikum olla soetada hoopis tahkeid variante. Nende boonus on ka see, et sageli saab neid osta plastpakendita ja tekitada vähem prügi.

Isetehtud koristusvahendid või puhastusvahendi tabletid

Clean My Space jagab enda kanalil erinevaid puhastusvahendite valmistamise juhiseid. Suure hulga tööst teeb ta ära sooda, äädika ja nõudepesuvahendi abil. Internetiavarustest võib leida ka vees lahustuvaid puhastusvahendite tablette, mida saab koguda mitme pudeli jagu ning mis võtavad oluliselt vähem ruumi.

Tahke šampoon

Eestis on päris suur tahkete šampoonide valik, kuid see, mis kellelegi sobib, on väga individuaalne. Harjumuspäraseima tulemuse annavad Kokose, Solidu ja Lushi tahked šampoonid. Teised tahked šampoonid on natuke rasvasema koostisega, nõuavad rohkemat loputamist ja katsetamist. 

Kehaseep

Lihtne seep võtab vähem ruumi kui dušigeel. Saadaval on erineva lõhnaga variante ning ei pea leppima tavalise kätepesuseebiga. Kui sul on kuiv nahk, siis apteegist saab nahale omase 5,5 pH-ga väheses plastpakendis seepi.

Hambapastatabletid

Paljud eelistavad tahkeid tooteid nagu hambapastatabletid ka seepärast, et lennureisidel käies ei pea neid kaaluma. Saadaval on nii fluoriidiga kui ka fluoriidita tablette. Eestis valmistavad tahkeid hambapastatablette õpilasfirmad Münt ja Tablasta.

Nõudepesuseep

Tahke nõudepesuseep kestab umbes poolt aastat. Siiski on tähtis, et suurem õli oleks nõudelt ära loputatud. Nii on kergem rasva eemaldada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.